Atlético Mineiro - Coritiba FBC 2-0 (0-0). Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A

26 grudnia na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbył się mecz 27. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i Coritiba FBC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atlético Mineiro 2-0.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-26 21:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Dyorgines José Padovani Andrade
CA Mineiro Belo Horizonte
Coritiba Foot Ball Club
2
0
Hyoran 66'
Eduardo Sasha 83'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Coritiba FBC przebywa na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to jedenastka Atlético Mineiro zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Atlético Mineiro wygrała aż 17 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dziewięć.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie za Federica Zaracha wszedł Calebe.

Drugą połowę jedenastka Coritiba FBC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matheusa Salesa wszedł Matheus Bueno. W 63. minucie w drużynie Atlético Mineiro doszło do zmiany. Alan Franco wszedł za Calebe'a.

Wysiłki podejmowane przez zespół Atlético Mineiro w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Hyoran. Asystę zanotował Júnior Alonso.

W następstwie utraty bramki trener Coritiba FBC postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Rafinhę i na pole gry wprowadził napastnika Robsona Fernandesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 78. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Pablo Thomaz, Ezequiel Cerutti, a na ich miejsce weszli Hugo Moura, Neilton. Chwilę później trener Atlético Mineiro postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Eduarda Vargasa wszedł Igor Rabello, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Atlético Mineiro doszło do zmiany. Eduardo Sasha wszedł za Nathana.

Zespół Coritiba FBC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Eduardo Sasha. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 84. minucie w drużynie Coritiba FBC doszło do zmiany. Martín Sarrafiore wszedł za Matheusa Galdezaniego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Jonathan Francisco Lemos
83′ Nathan Allan de Souza
Hugo Moura Arruda da Silva78′
Jefferson David Savarino Quintero
Rafael da Silva Francisco74′
Marcos da Silva França
Neilton Meira Mestzk78′
 66′ Hyoran Kauê Dalmoro
Matheus de Sales Cabral46′
15′ Federico Matías Zaracho
Matheus Galdezani84′
82′ Eduardo Vargas
Matheus Bueno Batista46′
82′ Igor Rabello da Costa
Martín Nicolás Sarrafiore84′
José Marcos Costa Martins
Henrique Vermudt
63′ Alan Steven Franco Palma
Ezequiel Osvaldo Cerutti78′
15′ 63′ Calebe Gonçalves Ferreira da Silva
Osman de Menezes Venâncio Júnior
83′  83′ Eduardo Colcenti Antunes
Ricardo de Oliveira
Marrony da Silva Liberato Silveira
Robson dos Santos Fernandes74′
Sávio Moreira de Oliveira
Pablo Thiago Ferreira Thomaz78′

Zespół Atlético Mineiro był w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Atlético Mineiro wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.