Atlético Mineiro - Atletico Bragantino 4-3 (1-1). Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A

W starciu 37. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 5 grudnia, jedenastka Atlético Mineiro wygrała z Atletico Bragantino 4-3 (1-1). Mecz na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte obejrzało 61 573 widzów.

37. kolejka Brazylia - Serie A
2021-12-05 20:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Widzów: 61573 | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Artur 47',90'

Był to mecz na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą pierwsza i szósta drużyna Serie A.

Już w pierwszych minutach zespół Atlético Mineiro próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlético Mineiro w 20. minucie spotkania, gdy Keno zdobył pierwszą bramkę.

W 23. minucie arbiter pokazał kartkę Helinhowi, piłkarzowi Atletico Bragantino.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Ytalo. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Artur z Atletico Bragantino. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Atlético Mineiro wyszedł w zmienionym składzie, za Jaira wszedł Allan. Trener Atlético Mineiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jefferson Savarino, a murawę opuścił Nathan. Jefferson Savarino nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego piąta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Atletico Bragantino przyniosły efekt bramkowy. W 47. minucie Artur dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Tomás Cuello.

Piłkarze Atlético Mineiro szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie bramkę wyrównującą zdobył Federico Zaracho. Przy strzeleniu gola pomagał Keno.

W 58. minucie Tchê Tchê został zmieniony przez Alana Franco. W tej samej minucie w zespole Atlético Mineiro doszło do zmiany. Hulk wszedł za Diego Costę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jefferson Savarino wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Mineiro, strzelając kolejnego gola w 78. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Federica Zaracha.

Chwilę później trener Atletico Bragantino postanowił wzmocnić linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Emiliana Martíneza. Na boisko wszedł Praxedes, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce Atletico Bragantino doszło do zmiany. Bruno Tubarão wszedł za Tomása Cuella.

Drużyna Atletico Bragantino ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 88. minucie wynik na 4-2 podwyższył Hulk.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Hulkowi z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w jedenastce Atletico Bragantino za Ytali wszedł Alerrandro, a w drużynie Atlético Mineiro Nathan Silva zmienił Révera.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonej 10. minucie starcia Artur ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 4-3.

Jedenastce Atletico Bragantino zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Atlético Mineiro.

Aderlan de Lima Silva
90′ Nathanael Ananias da Silva
Fabrício Bruno Soares de Faria
Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica
Natan Bernardo de Souza
Guilherme Antonio Arana Lopes
Luan Candido de Almeida
46′ Jair Rodrigues Júnior
Emiliano Martínez Toranza82′
 52′ Federico Matías Zaracho
Helio Junio Nunes de Castro23′
 20′ Marcos da Silva França
Tomás Esteban Cuello82′
58′ Danilo das Neves Pinheiro
Jadsom Meemyas de Oliveira da Silva
46′ Nathan Allan de Souza
Artur Victor Guimarães  47′, 90′ 44′
58′ Da Silva Diego Costa
Ytalo José Oliveira dos Santos  39′ 90′
Rafael Pires Monteiro
Maycon Cleiton de Paula Azevedo
90′ Réver Humberto Alves de Araújo
Bruno Nunes de Barros82′
58′ Alan Steven Franco Palma
Luciano Silva Santos
Calebe Gonçalves Ferreira da Silva
Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza90′
46′ Allan Rodrigues de Souza
Jan Carlos Hurtado Anchico
46′  78′ Jefferson David Savarino Quintero
Gabriel Novaes Fernandes
58′  88′ 90′ Givanildo Vieira de Souza
Pedro Gabriel Pereira Lopes

Jedenastka Atlético Mineiro była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Atlético Mineiro w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.