Atletico Clube Goianiense - Sao Paulo Futebol Clube 1-2 (1-1). Liga - 15. kolejka

3 lipca na Estadio Antonio Accioly w Goiani odbył się mecz 15. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Atletico-GO i Sao Paulo FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sao Paulo FC 2-1.

3 lipca  na Estadio Antonio Accioly w Goiani odbył się mecz  15. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Atletico-GO  i Sao Paulo FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sao Paulo FC 2-1.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Atletico-GO wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico-GO: Ramonowi Romie w 20. i Gabrielowi Baralhasowi w 23. minucie.

W tym czasie piłkarze Sao Paulo FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Luciano.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC: Diego Coście w 28. i Jonathanowi Calleriemu w 29. minucie.

Zawodnicy Atletico-GO odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Marlon Freitas.

Między 35. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie w zespole Sao Paulo FC doszło do zmiany. Gabriel Neves wszedł za Patricka. W tej samej minucie za Patricka wszedł Reinaldo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Shaylona z Atletico-GO, a w 54. minucie Leo z drużyny przeciwnej. Trener Atletico-GO postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Shaylona i na pole gry wprowadził napastnika Leo Pereirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Sao Paulo FC przyniosły efekt bramkowy. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu Luciano po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2.

Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC i jedną drużynie przeciwnej. Od 74 minuty boisko opuścili zawodnicy Sao Paulo FC: Luciano, Rodrigo Nestor, Jonathan Calleri, na ich miejsce weszli: Emiliano Rigoni, Pablo Maia, Eder. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabriela Baralhasa, Wellingtona Soaresa zajęli: Rickson, Edson da Silva. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Drużyna Sao Paulo FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze Atletico-GO dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy siedem.

Jedenastka Atletico-GO w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Sao Paulo FC wymienił pięciu zawodników.