Atletico Clube Goianiense - Coritiba Foot Ball Club 2-0 (1-0). Liga - 7. kolejka

21 maja na Estadio Antonio Accioly w Goiani odbył się mecz 7. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Atletico-GO i Coritiby. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atletico-GO 2-0.

21 maja  na Estadio Antonio Accioly w Goiani odbył się mecz  7. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Atletico-GO  i Coritiby. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atletico-GO 2-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań drużyna Coritiby wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 42. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Haynera z Atletico-GO, a w 45. minucie Alefa Mangę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico-GO w 45. minucie spotkania, gdy Jorginho strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Hayner.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atletico-GO.

W 60. minucie Alef Manga został zmieniony przez Fabricia de Souzę. Między 65. a 67. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atletico-GO: Luiz Fernando, Shaylon, na ich miejsce weszli: Airton, Diego Churin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Egidia, Andreya zajęli: Guilherme Biro, Valdemir.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Diego Churin, piłkarz Atletico-GO. Trener Coritiby postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Robinha i na pole gry wprowadził napastnika Adriana Martineza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Coritiby doszło do zmiany. Jose Hugo wszedł za Igora Paixao.

Chwilę później trener Atletico-GO postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jorginha wszedł Arthur Henrique, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Atletico-GO utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Atletico-GO udało się strzelić gola i wygrać. W 81. minucie w zespole Atletico-GO doszło do zmiany. Edson wszedł za Wellingtona Soaresa. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu arbiter wyrzucił z boiska Henrique z Coritiby.

W 87. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Edsonowi z drużyny Atletico-GO.

Airton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico-GO, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie spotkania. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Hayner.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luciano Castan osłabiając tym samym zespół Coritiby. W tej samej minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Edsonowi da Silvie z Atletico-GO. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Zawodnicy Coritiby otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz dwie czerwone, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna Atletico-GO w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Coritiby w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.