Atletico Bragantino - Palmeiras 3-1 (2-0). Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A

24 czerwca na Estádio Nabi Abi Chedid w Bragançy Pauliście odbyło się spotkanie 6. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Bragantino i Palmeiras. Mecz zakończył się zwycięstwem Atletico Bragantino 3-1.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-24 00:00 | Stadion: Estádio Nabi Abi Chedid | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Red Bull Bragantino
Palmeiras Sao Paulo
3
1
Ytalo 10',45',88'
Breno Lopes 66'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Palmeiras wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Bragantino w 10. minucie spotkania, gdy Ytalo zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Marcosowi Rosze, piłkarzowi Palmeiras.

Jedenastka Palmeiras ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie Ytalo ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Asystę zanotował Helinho.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Cleitonowi z Atletico Bragantino.

Na drugą połowę zespół Palmeiras wyszedł w zmienionym składzie, za Marcosa Rochę wszedł Breno Lopes. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Aderlanowi z jedenastki gospodarzy.

W 59. minucie Aderlan zastąpił Rafaela Luiza.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Breno Lopes. Bramka padła po podaniu Victora Luisa.

W 69. minucie Danilo Barbosa został zmieniony przez Gabriela Menina, a za Williana wszedł na boisko Wesley, co miało wzmocnić drużynę Palmeiras. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Helinha na Tomása Cuella oraz Weversona na Edimara Fragę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Ytalo, piłkarz gospodarzy. Trener Palmeiras postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił obrońcę Victora Luisa i na pole gry wprowadził napastnika Rony'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Luiz Adriano wszedł za Deyversona. W 80. minucie kartkę dostał Gustavo Scarpa, zawodnik Palmeiras. Po chwili trener Atletico Bragantino postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ramiresa wszedł Leonardo Realpe, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Atletico Bragantino utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Atletico Bragantino udało się strzelić gola i wygrać.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ytalo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico Bragantino, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Artur.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Mayke z Palmeiras. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

3
45′ Cleiton Schwengber
Vinicius Silvestre da Costa
49′ 59′ Aderlan de Lima Silva
Mayke Rocha de Oliveira90′
Fabrício Bruno Soares de Faria
Renan Victor da Silva
Natan Bernardo de Souza
Felipe Melo de Carvalho
72′ Weverson Moreira da Costa
Gustavo Henrique Furtado Scarpa80′
Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Marcos Luis Rocha Aquino35′ 46′
Artur Victor Guimarães
Raphael Cavalcante Veiga
72′ Helio Junio Nunes de Castro
Victor Luis Chuab Zamblauskas77′
Raul Lo Gonçalves
Danilo Barbosa da Silva69′
88′ Eric dos Santos Rodrigues
Willian Gomes de Siqueira70′
 10′, 45′, 88′ 73′ Ytalo José Oliveira dos Santos
Brum Deyverson77′
Júlio César de Sousa Santos
Mateus Oliveira Mendes
72′ Edimar Curitiba Fraga
Lucas Esteves Souza
Weverton Guilherme da Silva Souza
Benjamín Kuscevic Jaramillo
88′ Leonardo Javier Realpe Montaño
Michel Augusto Modesto Rafael dos Santos
59′ Rafael Luiz Santos da Costa
Gabriel Vinicius Menino69′
72′ Tomás Esteban Cuello