Atletico Bragantino - Gremio 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A

26 lutego na Estádio Nabi Abi Chedid w Bragançy Pauliście odbyło się spotkanie 38. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Bragantino i Gremio. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atletico Bragantino 1-0.

Claudinho 53'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Atletico Bragantino: Edimarowi Fradze w 35. i Lucasowi Evangeliście w 44. minucie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Claudinho dla drużyny Atletico Bragantino. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Ytalo.

Po chwili trener Gremio postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Darlana Mendesa. Na boisko wszedł Isaque, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 70. minucie Éverton został zastąpiony przez Guiego Azevedo. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Ytalę, zawodnika gospodarzy.

Trener Atletico Bragantino wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jana Hurtadę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 20 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ytalo. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Fabríciowi Brunonowi z Atletico Bragantino.

Vanderson de Oliveira Campos
90′ Fabrício Bruno Soares de Faria
Ruan Tressoldi Netto
Ligger Moreira Malaquias
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
35′ Edimar Curitiba Fraga
Bruno Cortês Barbosa
44′ 89′ Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Darlan Pereira Mendes62′
 53′ Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel
Aldemir dos Santos Ferreira
Raul Lo Gonçalves
Éverton Cardoso da Silva70′
89′ Artur Victor Guimarães
Thaciano Mickael da Silva
82′ 83′ Ytalo José Oliveira dos Santos
César Ignacio Pinares Tamayo
84′ Vitor Hugo Santana Carvalho
Isaque Elias Brito62′
84′ Tomás Esteban Cuello
Fernando Henrique do Nascimento Pereira
Eric dos Santos Rodrigues
Pedro Lucas Tapias Obermuller
89′ Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva
Jhonata Varela da Silva
89′ Leandro Henrique do Nascimento
Guilherme da Silva Azevedo70′
Chrigor Flores Moraes

83′ Jan Carlos Hurtado Anchico

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Atletico Bragantino przyznał cztery żółte.

Drużyna Atletico Bragantino w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.