Atletico Bragantino - Gremio 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 14. kolejka Serie A

1 sierpnia na Estádio Nabi Abi Chedid w Bragançy Pauliście odbyło się starcie 14. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Bragantino i Gremio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atletico Bragantino 1-0.

14. kolejka Brazylia - Serie A
2021-08-01 02:00 | Stadion: Estádio Nabi Abi Chedid | Arbiter: Ricardo Marques Ribeiro
Red Bull Bragantino
Gremio Porto Alegre
1
0
Praxedes 62'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Gremio znajduje się na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to jedenastka Atletico Bragantino zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Atletico Bragantino wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Pedro Geromelowi z jedenastki gości. Była to 38. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu zdobył Praxedes dla drużyny Atletico Bragantino. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystował Léo Ortiz.

W 67. minucie Ramires został zastąpiony przez Lucasa Evangelistę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Cortezowi z Gremio. Niedługo później trener Atletico Bragantino postanowił wzmocnić linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Praxedesa. Na boisko wszedł Jadsom Silva, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Ytalo został zmieniony przez Alerrandra, co miało wzmocnić zespół Atletico Bragantino. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Léo Pereirę na Victora Bobsina. Trener Gremio postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Darlana Mendesa i na pole gry wprowadził napastnika Leo Chú. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili zawodnicy Atletico Bragantino: Helinho, Natan, a na ich miejsce weszli Artur, Edimar Fraga.

Minutę później sędzia ukarał kartką Jadsoma Silvę, piłkarza gospodarzy.

Pedro Tonon Geromel38′
90′ Edimar Curitiba Fraga
Bruno Cortês Barbosa72′ 75′
Raul Lo Gonçalves
Lucas Silva Borges
90′ Artur Victor Guimarães
Leonardo Augusto dos Santos Pereira88′
Tomás Esteban Cuello
Alisson Euler de Freitas Castro76′
67′ Eric dos Santos Rodrigues
Darlan Pereira Mendes88′
 62′ 84′ Bruno Conceição Praxedes
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
84′ Ytalo José Oliveira dos Santos
Ricardo Viana Filho75′
Júlio César de Sousa Santos
Felipe Mateus Scheibig
90′ Natan Bernardo de Souza
Guilherme Alecsander Machado Guedes75′
84′ 90′ Jadsom Meemyas de Oliveira da Silva
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
67′ Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Victor Bobsin Pereira88′
84′ Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza
Fernando Henrique do Nascimento Pereira
Leandro Henrique do Nascimento
Mateus Ferreira
Jan Carlos Hurtado Anchico
Luiz Fernando Moraes dos Santos75′
90′ Helio Junio Nunes de Castro
César Ignacio Pinares Tamayo76′
Pedro Gabriel Pereira Lopes
Leonardo Alves Chú Franco88′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Atletico Bragantino, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.