Atletico Bragantino - Atlético Mineiro 2-2 (1-0). Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A

W spotkaniu 29. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 12 stycznia, zespół Atletico Bragantino zremisował z Atlético Mineiro 2-2 (1-0). Mecz odbył się na Estádio Nabi Abi Chedid w Bragançy Pauliście.

29. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-12 00:00 | Stadion: Estádio Nabi Abi Chedid | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
Hyoran 90'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Tomásowi Cuellowi z drużyny gospodarzy. Była to 33. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Atletico Bragantino nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Ricardo. Asystę zanotował Helinho.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atletico Bragantino.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Atlético Mineiro w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie gola wyrównującego strzelił Jefferson Savarino. Asystę przy bramce zanotował Eduardo Vargas.

W 57. minucie Alan Franco został zastąpiony przez Jaira. A trener Atletico Bragantino wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brunona Tubarão. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Helinho. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Bragantino w 67. minucie spotkania, gdy Edimar Fraga strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Claudinho.

W 76. minucie arbiter pokazał kartkę Fabríciowi Brunonowi z Atletico Bragantino. Chwilę później trener Atlético Mineiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Eduardo Sasha, a murawę opuścił Eduardo Vargas. W 78. minucie Tomás Cuello został zmieniony przez Moratę, a za Wevertona wszedł na boisko Ligger, co miało wzmocnić zespół Atletico Bragantino. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Allana na Nathana.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej ósmej minucie pojedynku, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Liggerowi i Claudinhowi. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Hyoran. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Everson Felipe Marques Pires
79′ Weverton Guilherme da Silva Souza
Cláudio Rodrigues Gomes
Leonardo Rech Ortiz
Réver Humberto Alves de Araujo
76′ Fabrício Bruno Soares de Faria
Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica
 67′ Edimar Curitiba Fraga
Guilherme Arana Lopes
 45′ 64′ Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva
Alan Steven Franco Palma57′
90′ Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel
Hyoran Kaue Dalmoro  90′ (k.)
Raul Lo Gonçalves
Allan Rodrigues de Souza85′
58′ Helio Junio Nunes de Castro
Jefferson David Savarino Quintero  55′
63′ Ytalo José Oliveira dos Santos
Eduardo Vargas77′
33′ 78′ Tomás Esteban Cuello
Wellington Daniel Bueno
79′ 90′ Ligger Moreira Malaquias
Gabriel Costa França
Leonardo Javier Realpe Montaño
Mariano Ferreira Filho
Thonny Anderson da Silva Carvalho
Igor Rabello da Costa
64′ Eric dos Santos Rodrigues
José Marcos Costa Martins
58′ Bruno Nunes de Barros
Nathan Allan de Souza85′
Leandro Henrique do Nascimento
Calebe Goncalves Ferreira da Silva
78′ Andrew Erick Feitosa
Jair Rodrigues Júnior57′
63′ Chrigor Flores Moraes
Eduardo Colcenti Antunes77′
Jan Carlos Hurtado Anchico
Marrony da Silva Liberato Silveira

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Atletico Bragantino pokazał cztery żółte.

Jedenastka Atletico Bragantino w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.