America Futebol Clube (America Mineiro) - Santos Futebol Clube 1-0 (1-0). Liga - 22. kolejka

W starciu 22. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Ameriki Mineiro-MG wygrał z Santos FC 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte.

W  starciu 22. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Ameriki Mineiro-MG wygrał  z Santos FC  1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Ameriki Mineiro-MG wygrała aż sześć razy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Ameriki Mineiro-MG zdobył Pedrinho w 14. minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Marlon Lopes.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ameriki Mineiro-MG.

Trener Santos FC postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Lucasa Barbosę i na pole gry wprowadził napastnika Angela Gabriela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie za Carlosa Sancheza wszedł Sandry.

Między 65. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Ameriki Mineiro-MG: Martin Benitez, Henrique Almeida, Everaldo, Pedrinho, Raul Caceres, na ich miejsce weszli: Ale, Wellington Paulista, Matheusinho, Felipe Azevedo, Patric. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Viniciusa Zanocela, Rodriga Fernandeza, Marcosa Leonarda zajęli: Luan, Guilherme Camacho, Bryan Angulo. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Luanowi Patrickowi z drużyny Ameriki Mineiro-MG. Była to 87. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Santos FC żadną kartką, natomiast piłkarzom Ameriki Mineiro-MG przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.