America Futebol Clube (America Mineiro) - Goias Esporte Clube 1-0 (0-0). Liga - 15. kolejka

W spotkaniu 15. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 3 lipca, jedenastka Ameriki Mineiro-MG wygrała z Goiasem 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte.

W  spotkaniu 15. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 3 lipca, jedenastka Ameriki Mineiro-MG wygrała  z Goiasem  1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Ameriki Mineiro-MG wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 28. minucie Everaldo został zastąpiony przez Felipe Azeveda.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Goiasu doszło do zmiany. Dada Belmonte wszedł za Elvisa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie w jedenastce Ameriki Mineiro-MG doszło do zmiany. Henrique Almeida wszedł za Wellingtona Paulistę.

Jedyną bramkę meczu dla Ameriki Mineiro-MG zdobył Henrique Almeida w 59. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pedrinho.

W 68. minucie Caio Vinicius został zmieniony przez Nicolasa, a za Caetana wszedł na boisko Danilo Barcelos, co miało wzmocnić drużynę Goiasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raula Caceresa na Matheusinha. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Henrique Almeidzie z zespołu Ameriki Mineiro-MG. Po chwili trener Ameriki Mineiro-MG postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Pedrinha wszedł German Conti, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Ameriki Mineiro-MG utrzymać prowadzenie.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy Goiasu: Maguinho, Luan Dias, a na ich miejsce weszli Vinicius, Matheus Sales. Od 87. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Goiasu i jedną drużynie przeciwnej.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Ameriki Mineiro-MG wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Goiasu wymienił pięciu zawodników.