America Futebol Clube (America Mineiro) - Botafogo de Futebol e Regatas 1-1 (1-0). Liga - 7. kolejka

22 maja na Estadio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbył się mecz 7. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Ameriki Mineiro-MG i Botafogo-RJ-otu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

22 maja  na Estadio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbył się mecz  7. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Ameriki Mineiro-MG  i Botafogo-RJ-otu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka Ameriki Mineiro-MG wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Rodriguinhowi z zespołu Ameriki Mineiro-MG. Była to 23. minuta spotkania.

Nieoczekiwanie piłkarze Ameriki Mineiro-MG nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Aloisio.

W 45. minucie Diego Goncalves zastąpił Romilda. W tej samej minucie w jedenastce Botafogo-RJ-otu doszło do zmiany. Vinicius Lopes wszedł za Diego Goncalvesa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ameriki Mineiro-MG.

W 59. minucie Gustavo Marques został zmieniony przez Ale, co miało wzmocnić zespół Ameriki Mineiro-MG. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Borgesa na Hugona. W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Marlonowi Lopesowi, zawodnikowi Ameriki Mineiro-MG.

Trener Botafogo-RJ-otu postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Patricka de Paulę i na pole gry wprowadził napastnika Matheusa Nascimenta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 73. minucie Marlon Lopes został zmieniony przez Raula Caceresa, a za Henrique Almeidę wszedł na boisko Ze Ricardo, co miało wzmocnić drużynę Ameriki Mineiro-MG. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renza Saravię na Lucasa Fernandesa.

Wysiłki podejmowane przez zespół Botafogo-RJ-otu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 86. minucie Erison wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Lucas Fernandes.

W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy Ameriki Mineiro-MG: Juan Ramirez, Kawe, a na ich miejsce weszli Felipe Azevedo, Rodriguinho. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Vinicius Lopes z Botafogo-RJ-otu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zespół Ameriki Mineiro-MG zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Ameriki Mineiro-MG obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.