América FC (Minas Gerais) - Ferroviário AC Fortaleza 1-1 (1-0) rzuty karne 3-2. Copa do Brasil

15 kwietnia na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami America FC a Ferroviário AC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ferroviário AC, który wywalczyło awans wygrywając serię rzutów karnych 3-2.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-04-15 00:00 | Stadion: Estádio Raimundo Sampaio | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
América FC (Minas Gerais)
Ferroviário AC Fortaleza
1
1
Felipe Azevedo 18'
Augusto 90'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Felipe Azevedo wywołał eksplozję radości wśród kibiców America FC , zdobywając bramkę w 18. minucie starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu America FC.

W 56. minucie za Felipe Azeveda wszedł Gustavinho. W 59. minucie w drużynie Ferroviário AC doszło do zmiany. Madson wszedł za Emersona.

Chwilę później trener Ferroviário AC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Berguinha. Na boisko wszedł Mauri, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 68. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy America FC: Rodolfo, Bruno Nazário, Juninho, na ich miejsce weszli: Ribamar, Carlos Alberto, Flávio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Wesleya, Wendsona, Polegara zajęli: Tibiri, Augusto, Roni. Na 12 minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Roniemu z Ferroviário AC.

Po chwili trener America FC postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alê'a wszedł Sabino, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka America FC nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W doliczonej piątej minucie pojedynku arbiter ukarał kartką Augusta, piłkarza gości.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wynik ustalił Augusto.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Victor Melo Costa
 18′ 56′ Felipe Azevedo dos Santos
Rosebergne da Silva63′
José Ricardo Barbosa Ribeiro Drumond
Wesley Dias Claudino77′
88′ Adilson dos Anjos Oliveira
Diego Viana da Silva
88′ Alexandre Egea
Reinaldo Vieira da Silva Junior
68′ Rodolfo José da Silva Bardella
Wendson dos Santos Lopes77′
68′ Bruno dos Santos Nazário
Yuri Alexsander Paiva Rodrigues
88′ Mateus William Sabino Silva
Junior Cezar de Souza Ramos
56′ Gustavo César Mendonça Gravino
Mauri Franco Barbosa da Silva63′
88′ Luiz Flávio Silverio Silva
Wesllen José Sousa Martins77′
Marcelo Aparecido Toscano
Augusto da Silva Oliveira77′  90′ 90′
Leonardo da Silva Passos
Luiz Henrique Silva de Oliveira
Lohan dos Santos Freire

68′ Carlos Alberto Gomes da Silva Filho

68′ Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygrała drużyna America FC. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 3-2.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Ferroviário AC przyznał dwie żółte.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.