América FC (Minas Gerais) - EC Bahia 0-0. Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A

W starciu 27. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 17 października, drużyna America FC zremisowała z Bahia 0-0. Mecz na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte obejrzało 746 widzów.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-17 02:00 | Stadion: Estádio Raimundo Sampaio | Widzów: 746 | Arbiter: Alisson Sidnei Furtado
América FC (Minas Gerais)
EC Bahia
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań jedenastka Bahia wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener America FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Rodolfo, a murawę opuścił Felipe Azevedo. W 52. minucie kartkę dostał Marlon, zawodnik gospodarzy.

W 61. minucie za Daniela wszedł Ronaldo Cesar. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Lucasowi Mugniemu z zespołu gości. W 72. minucie w drużynie America FC doszło do zmiany. Bruno Nazário wszedł za Fabrícia.

A trener Bahia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hugona Rodallegę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Gilberto. Między 73. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bahia: Raí Nascimento, Lucas Mugni, Juninho Capixaba, na ich miejsce weszli: Rodriguinho, Raniele, Eugenio Isnaldo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lucasa Kala, Marlona zajęli: Zé Ricardo, João Paulo. W doliczonym czasie gry arbiter przyznał kartkę Germánowi Contiemu z Bahia.

Luiz Otávio da Silva Santos
52′ 79′ Marlon Matheus Lopes do Nascimento
Matheus Bahia Santos
Adilson dos Anjos Oliveira
Raí Nascimento de Oliveira73′
Ademir da Silva Santos Junior
Daniel Sampaio Simões61′
46′ Felipe Azevedo dos Santos
Luis Antonio da Rocha Junior81′
79′ Lucas Kal Schenfeld Prigioli
Lucas Andrés Mugni66′ 81′
Alexandre Egea
Patrick de Lucca Chaves de Oliveira
72′ Fabrício Daniel de Souza
Raniele Almeida Melo81′
79′ João Paulo Gomes da Costa
Renan Guedes Borges
Alan Luciano Ruschel
Ligger Moreira Malaquias
79′ José Ricardo Barbosa Ribeiro Drumond
Gustavo Henrique Santos
Paulo Roberto Valoura Junior
Rodrigo Eduardo Costa Marinho73′
Marcelo Aparecido Toscano
Edson Fernando da Silva Gomes
46′ Rodolfo José da Silva Bardella
Jonas Gomes de Sousa
Leonardo da Silva Passos
Ronaldo Cesar Soares dos Santos61′
72′ Bruno dos Santos Nazário
Eugenio Horacio Isnaldo81′
Yan Medeiros Sasse
Hugo Rodallega Martínez72′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Bahia w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.