America FC - Juventude 1-1 (0-1). Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A

W pojedynku 6. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 24 czerwca, zespół America FC zremisował z Juventude' 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-24 21:00 | Stadion: Estádio Raimundo Sampaio | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
América FC (Minas Gerais)
EC Juventude
1
1
Juninho Valoura 85'
Matheus Peixoto 36'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ricardowi Silvie z zespołu gospodarzy. Była to 34. minuta meczu.

W tym czasie to zawodnicy Juventude' otworzyli wynik. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy z karnego bramkę zdobył Matheus Peixoto.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Juventude'.

Na drugą połowę zespół America FC wyszedł w zmienionym składzie, za Geovanego wszedł Bruno Nazário. W 63. minucie Rafael Forster został zastąpiony przez Didiego.

W tej samej minucie w drużynie Juventude' doszło do zmiany. Capixaba wszedł za Paulinha Boię. W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brunona Nazárię z America FC, a w 65. minucie Eltona z drużyny przeciwnej. Trener America FC postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Zé Ricardę i na pole gry wprowadził napastnika Marcela Toscana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie Rodolfo został zmieniony przez Felipe Azeveda, co miało wzmocnić zespół America FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wescleya na Chica. W 74. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ricardo Silva osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 34. minucie. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w drużynie America FC doszło do zmiany. Lucas Kal wszedł za Juninha. W 85. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Juninho Valoura.

Chwilę później trener Juventude' postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Fernando Pacheco, a murawę opuścił Matheus Peixoto. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w zespole America FC za Alana Ruschla wszedł Ramon, a w drużynie Juventude' Marcos Vinicios zmienił Bruninha. W siódmej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Paulinho Boia z Juventude'.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Míchel Macedo Rocha Machado
34′ 74′ Ricardo César Dantas da Silva
Vitor Mendes Alves
Anderson de Jesus Santos
Rafael Forster63′
90′ Alan Luciano Ruschel
William Matheus da Silva
 85′ (k.) Paulo Roberto Valoura Junior
Matheus Sousa de Jesus
77′ Adilson dos Anjos Oliveira
Paulo Henrique Pereira da Silva90′ 63′
46′ Geovane Nascimento Silva
Marcos Vinicios Lopes Moura90′
67′ José Ricardo Barbosa Ribeiro Drumond
Elton Junior Melo Ataíde65′
67′ Rodolfo José da Silva Bardella
Élton Divino Célio
77′ Lucas Kal Schenfeld Prigioli
Vinicius José Ignácio63′
Mateus William Sabino Silva
Cleberson Martins de Souza
67′ Felipe Azevedo dos Santos
Kelvi Chiesa Gomes
90′ Ramon Rodrigo de Carvalho
Francisco Hyun Sol Kim70′
Alexandre Egea
Bruno Roberto Pereira da Silva90′
Gustavo César Mendonça Gravino
Matheus Cotulio Bossa
67′ Marcelo Aparecido Toscano
João Victor da Vitória Fernandes63′
46′ 64′ Bruno dos Santos Nazário
Edwin Stiven Mosquera Palacios
Yan Medeiros Sasse
Fernando José Pacheco Rivas89′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.