America FC - Flamengo Río de Janeiro 1-1 (0-0). Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A

26 września na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbył się pojedynek 22. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami America FC i Flamengo Río de Janeiro. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

22. kolejka Brazylia - Serie A
2021-09-26 16:00 | Stadion: Estádio Raimundo Sampaio | Arbiter: Anderson Daronco
América FC (Minas Gerais)
Flamengo Río de Janeiro
1
1
Alê 90'
Michael 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Flamengo Río de Janeiro wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ademir z drużyny gospodarzy. Była to 25. minuta meczu.

W 61. minucie Diego zastąpił Andreasa Pereirę. W tej samej minucie trener Flamengo Río de Janeiro postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Michael, a murawę opuścił Vitinho. Michael spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to już jego czwarty gol w tegorocznych rozgrywkach.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Matheuzinho z Flamengo Río de Janeiro. Trener America FC postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Felipe Azeveda i na pole gry wprowadził napastnika Rodolfa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 66. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze America FC: Fabrício, Mauro Zarate, Marlon, Juninho, na ich miejsce weszli: Alê, Isaque, Alan Ruschel, Ribamar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matheuzinha, Williana Arão zajęli: Rodinei, Lazaro.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 75 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Michael. Przy strzeleniu gola asystował Rodinei.

W doliczonym czasie gry w zespole Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. Kenedy wszedł za Brunona Henriquego.

Drużyna gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W doliczonej piątej minucie starcia wynik ustalił Alê. Asystę zaliczył Lucas Kal.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Leonardo Pereira
80′ Marlon Matheus Lopes do Nascimento
Renê Rodrigues Martins
80′ Adilson dos Anjos Oliveira
Thiago Maia Alencar
25′ Ademir da Silva Santos Junior
Ribas da Cunha Diego61′
66′ Felipe Azevedo dos Santos
Willian Souza Arão da Silva75′
Lucas Kal Schenfeld Prigioli
Victor Vinicius Coelho Santos61′
66′ Fabrício Daniel de Souza
Pedro Guilherme Abreu dos Santos
74′ Mauro Zarate
Rodinei Marcelo de Almeida74′
80′ Alan Luciano Ruschel
Ramon Ramos Lima
José Ricardo Barbosa Ribeiro Drumond
Bruno Viana Willemen da Silva
74′ Isaque Elias Brito
João Victor Gomes da Silva
66′  90′ Alexandre Egea
Andreas Hugo Hoelgebaum Pereira61′
Paulo Roberto Valoura Junior
Robert Kenedy Nunes do Nascimento90′
Marcelo Aparecido Toscano
Vitor Gabriel Claudino Rego Ferreira
66′ Rodolfo José da Silva Bardella
Michael Richard Delgado de Oliveira61′  89′
80′ Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano
Lázaro Vinicius Marques75′
Yan Medeiros Sasse

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.