AC Goianiense - Santos FC Sao Paulo 1-1 (1-0). Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A

W starciu 35. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Goianiense zremisował z Santos 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio Antônio Accioly w Goiânii.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-07 01:00 | Stadion: Estádio Antônio Accioly | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
AC Goianiense
Santos FC Sao Paulo
1
1
Jean 33'
Marcos Leonardo 79'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań drużyna Santos wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Santos próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Goianiense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Jean.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Alisonowi z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Goianiense.

Trener Santos wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jeana Motę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Arthur Gomes. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 56. minucie Alison został zastąpiony przez Ivoneiego.

W tej samej minucie w drużynie Santos doszło do zmiany. Bruno Marques wszedł za Kaia Jorgego. W 63. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Matheus Vargas osłabiając tym samym zespół Goianiense. Chwilę później trener Goianiense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Danilo, a murawę opuścił Wellington Rato.

W tej samej minucie Janderson został zmieniony przez Chica, a za Ze Roberta wszedł na boisko Vitor, co miało wzmocnić drużynę Goianiense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Viniciusa na Marcosa Leonarda. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał żółtą kartką Edera, zawodnika gospodarzy. W 79. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Marcos Leonardo. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 84. minucie Danilo został zmieniony przez Gilvana, a w szóstej minucie doliczonego czasu starcia za Marlona Freitasa wszedł na boisko Oliveira, co miało wzmocnić zespół Goianiense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Bragę na Ângela Borgesa. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację minus dwie minuty później, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Felipe Jonatanowi i João Victorowi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Jorge
 33′ (k.) Jean Paulo Fernandes Filho
João Paulo Silva Martins
Luís Eduardo Marques dos Santos
Marcos Rogério Ricci Lopes
90′ João Victor da Silva Marcelino
Laércio Soldá
78′ Éder Ferreira Graminho
Luan Peres Petroni
Nicolas Vichiatto da Silva
Felipe Jonatan Rocha Andrade90′
90′ Marlon Rodrigues Freitas
Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho72′
67′ Janderson Santos de Souza
Lucas Braga Ribeiro87′
67′ Wellington Soares da Silva
Arthur Gomes Lourenço46′
Willian Marlon Ferreira Moraes
Alison Lopes Ferreira45′ 56′
63′ Matheus de Vargas
Yeferson Julio Soteldo Martínez
67′ José Roberto Assunção de Araujo Filho
Kaio Jorge Pinto Ramos56′
Gabriel Bernard Conceição da Silva
John Victor Maciel Furtado
Natanael Batista Pimienta
Wagner Leonardo Calvelo de Souza
90′ Lucas da Cruz Oliveira
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
Arnaldo Manoel de Almeida
Ivonei Junior da Silva Rabelo56′
Matheus Sousa Pereira
Alex de Oliveira Nascimento
84′ Gilvan Souza Correa
Lucas Lourenço Andrade
Gabriel Baralhas dos Santos
Jean Mota Oliveira de Sousa46′
67′ Francisco Hyun Sol Kim
Guilherme Nunes da Silva
67′ Vitor Benedito Leque da Silva
Ângelo Gabriel Borges Damaceno87′
67′ 84′ Danilo Gomes Magalhães
Bruno Henrique Marques Torres56′

Tailson Pinto Gonçalves

Marcos Leonardo Santos Almeida72′  79′ (k.)

Przewaga zespołu Santos w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Santos przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.