AC Goianiense - EC Bahia 2-1 (0-0). Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A

W pojedynku 35. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 29 listopada, drużyna Goianiense zwyciężyła z Bahia 2-1 (0-0). Mecz na Estádio Antônio Accioly w Goiânii obejrzało 10 004 widzów.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2021-11-29 23:00 | Stadion: Estádio Antônio Accioly | Widzów: 10004 | Arbiter: Ramon Abatti
H. Rodallega 71'

Drużyna Bahia przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Bahia wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Goianiense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ronalda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić André Luis. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Goianiense rozpoczął w zmienionym składzie, za João Paula wszedł Rickson. Trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Hugo Rodallega, a murawę opuścił Gilberto. Hugo Rodallega nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego szósty gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 54. minucie żółtą kartką został ukarany Lucas Mugni, piłkarz Bahia.

Tymczasem to zawodnicy Goianiense otworzyli wynik. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu z karnego bramkę zdobył Marlon Freitas.

W 61. minucie za Lucasa Mugniego wszedł Rossi. W 68. minucie boisko opuścili zawodnicy Bahia: Daniel, Ronaldo Cesar, a na ich miejsce weszli Rodriguinho, Raí Nascimento.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 11 minut, zespół Bahia doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Hugo Rodallega. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 78. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Goianiense w 90. minucie spotkania, gdy Janderson zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystował Lucão.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w piątej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Goianiense: Jandersonowi i Jonasowi Toró. Dwie minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Juninho Capixaba z drużyny Bahia i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 84. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Severino do Ramo Clementino da Silva
81′ Éder Ferreira Graminho
Germán Andrés Conti
Pedro Henrique Pereira da Silva
Gustavo Henrique Santos
Arthur Henrique Peixoto Santos
Matheus Bahia Santos
 60′ (k.) 84′ Marlon Rodrigues Freitas
Patrick de Lucca Chaves de Oliveira78′
 90′ 90′ Janderson Santos de Souza
Raí Nascimento de Oliveira68′
46′ João Paulo da Silva Alves
Luis Antonio da Rocha Junior84′ 90′
79′ Willian Marlon Ferreira Moraes
Lucas Andrés Mugni54′ 61′
20′ André Luis da Costa Alfredo
Rodrigo Eduardo Costa Marinho68′
79′ José Roberto Assunção de Araujo Filho
Edson Fernando da Silva Gomes
79′ 88′ Gabriel Baralhas dos Santos
Luiz Gustavo Novaes Palhares
46′ Rickson Barbosa Sá da Conceição
Juan Pablo Ramírez Velásquez
Matheus Barbosa Teixeira
Daniel Sampaio Simões68′
20′ 89′ Ronald Pereira Martins
Ronaldo Cesar Soares dos Santos68′
90′ Jonas Gabriel da Silva Nunes
Rosicley Pereira da Silva61′
89′ Brian Guillermo Montenegro Benítez
Hugo Rodallega Martínez46′  71′
79′ Lucas Gabriel Ribeiro Firmo
Marcelo Ryan Silvestre dos Santos

Piłkarze Bahia obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Bahia w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.