AC Goianiense - EC Bahia 1-1 (1-0). Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A

W starciu 29. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 10 stycznia, drużyna Goianiense zremisowała z Bahia 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio Antônio Accioly w Goiânii.

Gabriel Novaes 75'

Jedenastka Bahia przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Bahia wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Goianiense w siódmej minucie spotkania, gdy Matheus Pereira strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Natanael Pimienta.

W 18. minucie arbiter pokazał kartkę Matheusowi Pereirze z Goianiense. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Goianiense.

Trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Rossi, a murawę opuścił Thiago. W 65. minucie Matheus Pereira zastąpił Williana Maranhão.

Chwilę później trener Goianiense postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Gustava Ferrareisa wszedł Nicolas Vichiatto, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 106 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Gabriel Novaes. W zdobyciu bramki pomógł Nino Paraíba.

Między 76. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Bahia: Juan Ramírez, Fessin, Matheus Bahia, Daniel, na ich miejsce weszli: Ramon, Marco Antonio, Juninho Capixaba, Alesson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Chica, Natanaela Pimienty, Ze Roberta zajęli: Janderson, Roberson, Arnaldo. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Nicolas Vichiatto z zespołu gospodarzy. Była to 90. minuta spotkania. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

José Carlos Ferreira Junior
78′ Natanael Batista Pimienta
Matheus Bahia Santos87′
 7′ 18′ 65′ Matheus Sousa Pereira
Jefferson Gabriel Nascimento Brito76′
66′ Gustavo Henrique Ferrareis
Juan Pablo Ramírez Velásquez76′
Wellington Soares da Silva
Thiago Eduardo de Andrade46′
Matheus de Vargas
Daniel Sampaio Simões90′
78′ Francisco Hyun Sol Kim
Gregore de Magalhães Silva
84′ Jose Roberto Assunção de Araujo Filho
Gabriel Novaes Fernandes  75′
Mauricio Kozlinski
Mateus Eduardo Claus
João Victor da Silva Marcelino
Jose Carlos Cracco Neto
84′ Arnaldo Manoel de Almeida
Luis Antonio da Rocha Junior87′
Gilvan Souza Correa
Anderson Vieira Martins
66′ 90′ Nicolas Vichiatto da Silva
Edson Fernando da Silva Gomes
Francisco Rithely da Silva Sousa
Ronaldo da Silva Souza
65′ Willian Marlon Ferreira Moraes
Ramon Rodrigo de Carvalho76′
Vitor Benedito Leque da Silva
Alesson dos Santos Batista90′
78′ Roberson de Arruda Alves
Marco Antonio Rosa Furtado Junior76′
78′ Janderson Santos de Souza
Clayson Henrique da Silva Vieira

Rosicley Pereira da Silva46′

Marcelo Ryan Silvestre dos Santos

Arbiter nie ukarał zawodników Bahia żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.