AC Goianiense - Cuiabá EC 0-0. Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A

W starciu 22. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 27 września, zespół Goianiense zremisował z Cuiaba 0-0. Mecz odbył się na Estádio Antônio Accioly w Goiânii.

22. kolejka Brazylia - Serie A
2021-09-27 01:30 | Stadion: Estádio Antônio Accioly | Arbiter: Marielson Alves Silva
AC Goianiense
Cuiabá EC
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Cuiaba.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Auremira z Cuiaba, a w 30. minucie André Luisa z drużyny przeciwnej.

Trener Cuiaba wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Camila. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Auremir. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Cuiaba rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eltona, Yesusa Cabrerę weszli Jenison, Max. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cuiaba: João Lucasowi w 53. i Camilowi w 70. minucie.

W 72. minucie Jonathan Cafú został zastąpiony przez Uilliana Correię. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Max, piłkarz gości. Trener Goianiense postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Ronalda i na pole gry wprowadził napastnika Jandersona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Walter Leandro Capeloza Artune
81′ Luís Eduardo Marques dos Santos
Uendel Pereira Gonçalves
81′ Matheus Barbosa Teixeira
Jonathan Renato Barbosa72′
30′ 90′ André Luis da Costa Alfredo
Auremir Evangelista dos Santos18′ 35′
75′ Ronald Pereira Martins
Clayson Henrique da Silva Vieira84′
Gabriel Baralhas dos Santos
João Pedro Vilardi Pinto
João Paulo da Silva Alves
Elton Rodrigues Brandao46′
76′ José Roberto Assunção de Araujo Filho
Anderson Conceição Benedito
81′ Arnaldo Manoel de Almeida
Max Alves da Silva46′ 73′
Arthur Henrique Peixoto Santos
Uillian Correia Granemann72′
Pedro Henrique Pereira da Silva
Rafael Gustavo Meneghel Gava
81′ Rickson Barbosa Sá da Conceição
Yuri Oliveira Lima
76′ Brian Guillermo Montenegro Benítez
Camilo Reijers de Oliveira35′ 70′
90′ Lucas Gabriel Ribeiro Firmo
Jenison de Jesus Brito e Brito46′
75′ Janderson Santos de Souza
Osman de Menezes Venâncio Júnior

Danilo Gomes Magalhães

Felipe Marques da Silva84′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Goianiense, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery.