Reklama

Reklama

Znany ekspert wściekły na wynik pojedynku

Dan Rafael z ESPN to jeden z większych fachowców w świecie zawodowego boksu. Amerykański dziennikarz był w szoku, kiedy usłyszał jak sędziowie punktowali pojedynek Tomasza Adamka ze Steve’em Cunninghamem.

Przypomnijmy, że najpierw sędziowie punktowali 115:115, 113:115, 116:112, co oznaczałoby, że walka zakończyła się remisem, a po chwili Michael Buffer ogłosił zmianę decyzji pierwszego z nich! Sędzia poprawił swój zapis na 115:112, dzięki czemu pojedynek niejednogłośnie na punkty wygrał Adamek.

"Drodzy, kiepscy (w tym miejscu padło gorsze słowo - przyp.red) sędziowie. To była świetna walka, a wy totalnie popsuliście powrót boksu na antenę stacji NBC. Mam nadzieję, że będziecie mieli okropne święta" - napisał Dan Rafael na jednym z popularnych portali społecznościowych.

Reklama

Ceniony  w środowisku dziennikarz dodał, że fatalny poziom sędziowania to jedna z bolączek zawodowego boksu w kończącym się już 2012 roku. "To chyba najwyższy czas, żeby zmienić sposób, w jaki dobierani są sędziowie" - dodał Rafael.

Zobacz zapis relacji na żywo z walki Adamek - Cunningham

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Adamek | Steve Cunningham | Dan Rafael

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje