Reklama

Reklama

Za tydzień bokserski mecz Polska – Mołdawia w Lublinie

Sześciu aktualnych mistrzów Polski znalazło się w dziewięcioosobowym składzie bokserskiej reprezentacji na mecz towarzyski z Mołdawią. Spotkania w ramach „Suzuki Boxing Night” odbędzie się 7 maja w Lublinie.

Z grona ubiegłorocznych złotych medalistów MP w Wałczu powołania otrzymali: Jarosław Iwanow (57 kg), Damian Durkacz (63 kg) oraz w czterech najwyższych kategoriach: Bartosz Gołębiewski (75 kg), Daniel Adamiec (81 kg), Mateusz Bereźnicki (91 kg) i Oskar Safaryan (+91 kg).

W składzie ogłoszonym przez selekcjonera Walerego Korniłowa są również: wracający do kadry narodowej po kłopotach zdrowotnych Mateusz Polski (69 kg), a także Filip Wąchała (69 kg) i Karol Krupienik (+91 kg).

Najbardziej znany w zespole mołdawskim jest Vasilii Belous (69 kg), brązowy medalista mistrzostw Europy w 2017 roku w Charkowie. Wówczas brąz w wadze 64 kg (teraz obowiązuje limit 63 kg) zdobył Polski. Na ringu w Lublinie dojdzie do ich pierwszego bezpośredniego pojedynku.

Reklama

28-letni Polski jest najstarszym zawodnikiem w polskiej reprezentacji, a najmłodszy Bereźnicki ma 20 lat. W ekipie Mołdawii Aleksei Zavatin (+91 kg) ma 34 lata, a rok młodsi są Egon Bejenaru (64 kg) i Belous. Z kolei Dmitri Verhovetshi, przeciwnik Jarosława Iwanowa w kategorii 57 kg, ma 18 lat.

Plan walk:

57 kg Jarosław Iwanow - Dmitri Verhovetshi

63 kg Damian Durkacz - Egor Bejenaru

69 kg Mateusz Polski - Vasilii Belous, Filip Wąchała - Davron Bozorov

75 kg Bartosz Gołębiewski - Vlad Gavriliuc

81 kg Daniel Adamiec - Marin Bucataru

91 kg Mateusz Bereźnicki - Andrei Zaplitini

+91 kg Oskar Safaryan - Ion Puiu, Karol Krupienik - Aleksei Zavatin


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje