Reklama

Reklama

Za nami oficjalna ceremonia ważenia przed galą Queensberry Polska: „Bitwa o Gniew II”

W walce wieczoru o pas WBC Silver International Paweł Augustynik (12-0, 5 KO) zmierzy się z Maxem Miszczenko (7-1, 3 KO).

Mając na uwadze specyficzne miejsce, które będzie areną zmagań pięściarzy podczas jutrzejszej gali w Gniewie, należy odnieść się do etosu rycerskiego. Wiele osób nie widzi na co dzień pracy, zaangażowania i wyrzeczeń pięściarzy szykujących się do pojedynku, przez co zakrzywiony jest obraz samej dyscypliny, jak i zawodników, stawiających na szali nie tylko swoją dumę, ale niejednokrotnie zdrowie. Walka bokserska to rodzaj swoistej bitwy, gdzie siła mięśni jest tylko jedną ze składowych sukcesu. Podobnie jak podczas średniowiecznych turniejów rycerskich, tak i w boksie, liczą się: samodyscyplina, męstwo, a przede wszystkim ściśle określone zasady, których nieprzestrzeganie może prowadzić do utraty honoru. Mimo to na końcu i tak liczy się sława, nieodzowny element rywalizacji, pozwalający stać się wojownikom nieśmiertelnymi.

Reklama

Nie ma krzty przesady w stwierdzeniu, że boks to sport bardzo podobny do szachów, które są analogią bitwy, gdzie rozum to główny składnik, dzięki któremu odnosi się zwycięstwa. Również w czasach rycerskich szachy były odzwierciedleniem etosu rycerskiego, gdzie dwóch przeciwników rozstawiało swoje szyki frontalnie. Podobnie jest w ringu. Pięściarze stoją twarzą w twarz z przeciwnikiem i swoimi słabościami.

"W dniu, w którym ucieknę, lęk wygra pierwszą bitwę". Ten cytat z powieści Jo Nesbø pt. "Czerwone gardło" idealnie wpisuje się w etos współczesnych rycerzy. Podczas bitwy nie ma miejsca na tchórzostwo i pięściarze wiedzą o tym bardzo dobrze.

Wyniki ważenia:

Waga półciężka: Paweł Augustynik (79,0 kg) vs. Max Miszczenko (78,8 kg) - walka o pas WBC Silver International.

Waga junior ciężka: Michał Soczyński (90,6 kg) vs. Michał Czykiel (90,2 kg)

Waga średnia: Ryszard Lewicki (73,3 kg) vs. Piotr Brzoska (73,2 kg)

Waga półciężka: Karol Długosz (80,5 kg) vs. Krzysztof Stawiarski (79,9 kg)

Waga ciężka: Kamil Mroczkowski (121,0 kg) vs. Artsiom Charniakevich (96,0 kg)

Waga półciężka: Ihosvany Garcia (78,5 kg) vs. Yuirii Popovich (79,2 kg)

waga junior półśrednia: Islam Mayrasultanov (63,4 kg) vs. Radomir Obruśniak (63,3 kg)

Waga półciężka: Wiktor Szadkowski (80,9 kg) vs. Eryk Ciesłowski (80,8 kg)

Gala grupy Queensberry Polska odbędzie się w piątek, 5 marca. Początek transmisji od 18:00 na Polsat Sport Fight, od 20:00 na kanale Polsat Sport.

Sponsorem głównym gali w Gniewie jest Energa Grupa Orlen.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje