Reklama

Reklama

Z kim będzie walczył mistrza świata wagi ciężkiej? "Wkrótce wszystko ogłosimy"

​- Dużo się teraz dzieje. Wkrótce wszystko ogłosimy - mówi Ołeksandr Krasiuk, promotor Ołeksandra Usyka (19-0, 13 KO), pytany o szczegóły rewanżu z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO).

Ukraiński geniusz szermierki na pięści pod koniec września odebrał brytyjskiemu gladiatorowi pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej. Za jednym przemawiały umiejętności, za drugim lepsze warunki i siła fizyczna. Ostatecznie na punkty zwyciężył Usyk, będąc nawet w samej końcówce blisko wygranej przed czasem.

Wcześniej została podpisana klauzula rewanżu w razie zmiany warty. Początkowo Eddie Hearn zapowiadał wstępnie rewanż w marcu, ale teraz przyznaje, że najwcześniej odbędzie się on w kwietniu. A zdaniem Krasiuka rozmowy dobiegają do końca.

Boks. Z kim będzie walczył Ołeksandr Usyk?

- Usyk nie tylko znów pokona Joshuę, ale tym razem go znokautuje - uważa Tyson Fury (31-0-1, 22 KO), mistrz WBC, który miał chrapkę na bezpośrednią unifikację z Usykiem. Tymczasem wkrótce powinno dojść do przetargu na jego walkę z obowiązkowym challengerem WBC, Dillianem Whyte'em (28-2, 19 KO).

Reklama

Krasiuk podpytywany, czy rewanż z Joshuą to jedyna opcja dla jego zawodnika, odpowiedział tajemniczo. - Na pewno to podstawowa opcja. Ale Hearn, promotor byłego już dwukrotnego mistrza świata, rozwiewa wątpliwości. - Anthony szykuje się już na Usyka od strony mentalnej i fizycznej!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy