Reklama

Reklama

XIV Landowski Boxing Night. Rewanż Polaków ze Szwedami

27 kwietnia w Warszawie pięściarze z Polski zmierzą się ze szwedzkimi rywalami. To ma być rewanż za ubiegłoroczne starcie.

Tegoroczna gala XIV Landowski Boxing Night odbędzie się 27 kwietnia o 19.00 w warszawskiej hali Gwardii. W miejscu, gdzie w 1953 roku rozegrano mistrzostwa Europy w boksie, Polacy staną w szranki ze Szwedami.

Reklama

Wydarzenie ma być rewanżem za ubiegłoroczne spotkanie, które stało na dobrym poziomie. Mecz zostanie rozegrany w formule olimpijskiej. Oprócz wymiaru czysto sportowego, wydarzenie pozwoli też zebrać polskim pięściarzom niezbędne doświadczenie, które z uwagi na brak ligi bokserskiej przyda się szczególnie młodym, uzdolnionym zawodnikom.

- Chcemy zrewanżować się naszym kolegom ze Szwecji. Za pierwszym razem postawili się nam i było ciężko. Od tego momentu jednak mieliśmy galę z wymagającymi Anglikami i wierzę, że teraz zdobyte doświadczenie zaprocentuje - powiedział Łukasz Landowski, trener boksu z wieloletnim stażem.

Wśród zawodników znajdą się też prawdziwi pasjonaci tego sportu, dla których jest on jedynie odskocznią od codzienności.

- Jak czasem patrzę na te walki to mam wrażenie, że są bardziej zacięte niż walki bokserów olimpijskich. To ludzie, którzy codziennie chodzą do pracy, a po niej chcą po prostu wyżyć się i pokazać się znajomym na co ich stać w ringu. Oczywiście, prezentują też odpowiedni poziom wyszkolenia, bo uczęszczają do nas wcześniej na zajęcia. Jest na co popatrzeć, a rodziny i znajomi takich osób gorąco je dopingują - dodał Landowski.

Galę poprowadzi Szymon Majewski. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wyjątek stanowią wejściówki VIP, gwarantujące miejsce tuż przy ringu, które wesprą inicjatywę Landowski Boxing Night. 

AB

Dowiedz się więcej na temat: Landowski Boxing Night

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje