Reklama

Reklama

Wymagający rywale Polaków oraz debiut trenera Bartnika na Suzuki Boxing Night XI

10 reprezentantów seniorskiej reprezentacji Polski wystąpi na gali boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night XI, która odbędzie się w sobotę 29 stycznia w Chęcinach. W roli trenera kadry narodowej Biało-Czerwonych zadebiutuje Wojciech Bartnik, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Transmisja w TVP Sport oraz na sport.tvp.pl od godz. 20:00.

Pierwsza w 2022 roku gala cyklu Suzuki Boxing Night, którego pomysłodawcami i organizatorami są Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, będzie szczególnym wydarzeniem dla naszego pięściarstwa. W narożniku polskiej reprezentacji zadebiutuje Wojciech Bartnik, wspaniały zawodnik, ceniony szkoleniowiec i ekspert, który wielokrotnie gościł na galach Suzuki Boxing Night.

Organizatorzy zapowiedzieli, że w podkieleckich Chęcinach dojdzie do 12 pojedynków, w tym m.in. jednego z udziałem kadetów i 10 walk seniorów. Dojdzie też do starcia międzynarodowego. Rywalami Biało-Czerwonych będą bokserzy z Niemiec, Ukrainy i Litwy.

Reklama

Na ringu wystąpią m.in. olimpijczyk z Tokio Damian Durkacz (71 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg), Mateusz Goiński (80 kg), Michał Łoniewski (80 kg), Mateusz Bereźnicki (92 kg) i Oskar Safaryan (+92 kg).

Dla naszych pięściarzy to będzie pierwsza możliwość pokazania się z jak najlepszej strony nowemu szkoleniowcowi reprezentacji. 54-letni Wojciech Bartnik doskonale zna kadrowiczów, ale teraz wystąpi już w innej roli, jako ich trener w narożniku.

Pochodzący z Oleśnicy Wojciech Bartnik to jedna z największych postaci w polskim boksie olimpijskim w ostatnim 30-leciu. Na Igrzyskach w Barcelonie wywalczył brąz w wadze 81 kg i z pewnością marzeniem jest powtórzenie sukcesu jako trener z kadrą w Paryżu w 2024 roku. W 1996 roku w duńskim Vejle wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy. 3-krotnie był w ćwierćfinale Mistrzostw Świata. Aż 10 razy zdobył Mistrzostwo Polski wagi ciężkiej, w 1990 roku oraz w latach 1992-2000. Dwa razy zwyciężył w Turnieju im. Feliksa Stamma.

Ciekawie zapowiadają się walki w kategorii superciężkiej

Medaliści Mistrzostw Europy Seniorów będą rywalami Jakuba Domurada i Oskara Safaryana w walkach w kategorii superciężkiej podczas Suzuki Boxing Night XI. Obaj nasi pięściarze kat. +92 kg spotkają się z Niemcami - Jakub Domurad z Florianem Schulzem, a Oskar Safaryan z Nelvie Tiafackiem.

Florian Schulz jest Wicemistrzem Europy 2015 roku (w finale przegrał z Chorwatem Filipem Hrgoviciem). W tym samym roku doszedł do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Z kolei w 2012 zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów. W 2016 roku walczył w barwach Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing. Między innymi w Dębicy pokonał Kevina Nicolasa Espindolę w meczu z Argentina Condors (5:0).

Nelvie Tiafack wywalczył brąz na Igrzyskach Europy / Mistrzostwach Europy w Mińsku w 2019 roku. W swojej pierwszej walce wygrał wtedy z Adamem Kulikiem.

Za tydzień w Chęcinach dojdzie w sumie do 7 polsko-niemieckich pojedynków, między innymi w wadze 71 kg Damian Durkacz zaboksuje z Magomedem Schakidovem, a w wadze 80 kg Mateusz Goiński z Silvio Schirle i Michał Łoniewski z Benem Ehisem.

Mateusz Bereźnicki, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2021, powalczy w kategorii 92 kg z Litwinem Simonasem Urbonaviciusem. Obydwaj boksowali na ubiegłorocznych MŚ Elity w Belgradzie.

Na gali dojdzie też do walki Ukraińca Danyila Zamarylo z Litwinem Einorasem Sinkeviciusem oraz pojedynku kadetów Jakuba Popa (63,5 kg) z Ukraińcem Olegiem Michwą.

Plan walk Suzuki Boxing Night XI - transmisja TVP Sport, godz. 20:00

51 kg Jakub Słomiński (Polska) - Christopher Goman (Niemcy)
71 kg Michał Jarliński (Polska) - Volodymir Mandziuk (Ukraina)
71 kg Damian Durkacz (Polska) - Magomed Schakidov (Niemcy)
75 kg Bartosz Gołębiewski (Polska) - Arvydas Dainys (Litwa)
80 kg Mateusz Goiński (Polska) - Silvio Schirle (Niemcy)
80 kg Michał Łoniewski (Polska) - Ben Ehis (Niemcy)
86 kg Tomasz Niedźwiecki (Polska) - Oskar Okafor (Niemcy)
92 kg Mateusz Bereźnicki (Polska) - Simonas Urbonavicius (Litwa)
+92 kg Jakub Domurad (Polska) - Florian Schulz (Niemcy)
+92 kg Oskar Safaryan (Polska) - Nelvie Tiafack (Niemcy)


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama