Reklama

Reklama

Włodarczyk vs Robinson: "Diablo" broni po raz pierwszy

W sobotni wieczór na warszawskim Torwarze Krzysztof Włodarczyk będzie bronił mistrzowskiego pasa federacji WBC w wadze junior ciężkiej. Rywalem "Diablo" będzie Amerykanin Jason Robinson. Polak jest faworytem tego pojedynku.

29-letni Krzysztof Włodarczyk mistrzowski tytuł zdobył w maju bieżącego roku. W łódzkiej Atlas Arenie posłał na deski w ósmej rundzie Włocha Giacobbe Fragomeniego, udanie rewanżując mu się za wątpliwy remis z pierwszej konfrontacji. To drugi prestiżowy pas w karierze Polaka. Wcześniej był mistrzem świata IBF.

W pierwszej, dobrowolnej obronie rywalem "Diablo" będzie Jason Robinson. Wybór Amerykanina wzbudził sporo kontrowersji wśród sympatyków pięściarstwa. Wielu z nich zarzuciło promotorowi Włodarczyka, Andrzejowi Wasilewskiemu, zakontraktowanie najłatwiejszego z rywali (z mieszczących się w czołowej 15 rankingu WBC), który nie jest w stanie zagrozić w ringu Polakowi.

Reklama

Trudno jednak mieć pretensje do "Diablo" i jego obozu o to, że tylko kopiują pomysły innych czempionów (na podobny ruch zdecydował się m.in. Witalij Kliczko decydując się na walkę z Albertem Sosnowskim), a myślami są już przy zapowiadanym turnieju Super Six z udziałem największych gwiazd wagi junior ciężkiej. Jeżeli turniej dojdzie do skutku, to na klasę rywali naszego mistrza i stawki towarzyszące pojedynkom nikt nie będzie mógł narzekać. Chociaż pod względem finansowym już teraz Polak nie może narzekać, bo za walkę z Robinsonem ma zgarnąć 150 tysięcy dolarów.

Robinson to faktycznie wariant bezpieczny (bukmacherzy nie dają mu najmniejszych szans, płacąc ledwie 1,04 zł za złotówkę postawioną na Polaka). Z powodu problemów zdrowotnych 35-letni pięściarz stoczył dotąd tylko 24 walki, z których 19 wygrał (11 przed czasem) i 5 przegrał. Pogromcy Amerykanina to Rahman Green, O'Neil Bell, James Toney (w eliminatorze IBF), Ezra Sellers i Grigory Drozd.

Przeciwnik "Diablo" zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest faworytem, ale nie przejmuje się tym wcale. - Zabiorę ze sobą pas do Stanów - deklaruje leworęczny bokser. - Nie oddam tytułu tak łatwo jak z Cunninghamem - odpowiada Włodarczyk, dodając, że jest świetnie przygotowany i w ringu przegrać może już tylko...z samym sobą.

Robinson to dobry znajomy polskich zawodników. Przed laty w Chicago trenował na jednej sali z legendą kickboxingu, Markiem Piotrowskim, jest także byłym sparingpartnerem Andrzeja Gołoty.

Starcie Włodarczyka z Robinsonem będzie głównym wydarzeniem gali boksu zawodowego na warszawskim Torwarze. Relacja z gali od godziny 19.45 na antenie Polsatu Sport. Walkę wieczoru z udziałem "Diablo" transmitować będzie ponadto Polsat otwarty (według programu początek transmisji nastąpi ok 22.20).

Na gali wystąpią także m.in. Andrzej Wawrzyk,Tomasz Hutkowski, Krzystof Bienias, Krzysztof ZimnochMaciej Miszkiń.

Mój typ: Włodarczyk przez TKO w 6-8 rundzie. Nie zgadzasz się? Weź udział w dyskusji na blogu!

Wyniki oficjalnego ważenia (za Bokser.org)

Krzysztof Włodarczyk (89,5) - Jason Robinson (90,5)

Tomasz Hutkowski (89,5 kg) - Zakaria Azzouzi (90,6 kg)

Andrzej Wawrzyk (103,4 kg) - Pawels Dolgows (105,6 kg)

Maciej Miszkiń (80,4 kg) - Osman Dominguez (nie dojechał)

Krzysztof Bienias (67,0 kg) - Konstantin Sakara (67,0 kg)

Krzysztof Zimnoch (99,5 kg) - Nsangou Aouna (nie dojechał)

Włodarczyk przed walką z Robinsonem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL