Reklama

Reklama

Włodarczyk nieznacznie cięższy od Fragomeniego przed walką o pas WBC

Broniący tytułu Krzysztof "Diablo" Włodarczyk ważył 90,26 kg, a Włoch Giacobbe Fragomeni 89,81 kg podczas oficjalnej ceremonii przed walką o bokserskie mistrzostwo świata WBC w kategorii junior ciężkiej, która odbędzie się w sobotę nad ranem (czasu polskiego) w Chicago. Transmisja w Polsat Sport.

32-letni Włodarczyk, który wcześniej był czempionem federacji IBF, po raz szósty broni tytułu.

Będzie to już trzecia jego konfrontacja z 12 lat starszym Fragomenim. W maju 2009 roku w Rzymie sędziowie ogłosili remis, co sprawiło, że tytuł pozostał przy Włochu. Rok później w Łodzi Polak wygrał przed czasem. Tym razem do ringu wejdą w Chicago, około godz. piątej rano w sobotę czasu warszawskiego.

"Trzecia walka z Fragomenim to po prostu obowiązek i nic więcej. Skoro taka walka jest potrzebna, to się odbędzie. Trzeba wejść do ringu, odbębnić swoje i mieć z głowy. Pas wróci ze mną do Polski" - zaznaczył pochodzący z podwarszawskiego Piaseczna "Diablo" Włodarczyk, który w zawodowej karierze wygrał 48 razy, poniósł dwie porażki, a jedną potyczkę zremisował.

Reklama

Fragomeni legitymuje się bilansem 31-3-2.

Sędzią ringowym będzie Rocky Burke, a punktowymi Nathan Palmer, Mauro Di Fiore i Bill Lerch.

Na gali w Chicago wystąpi też Andrzej Fonfara (24-2), który w pojedynku w wadze półciężkiej spotka się z Kolumbijczykiem Samuelem Millerem (26-7).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje