Reklama

Reklama

Włodarczyk - Gassijew. Galę z Ameryki pokaże telewizja Polsat

Kibice boksu w Polsce mają problem z głowy! Niemal rzutem na taśmę telewizja Polsat nabyła prawa do pokazana gali z amerykańskiego Newark, na której dzisiaj, z soboty na niedzielę polskiego czasu, pojedynki stoczy trzech rodaków, na czele z Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem o pas mistrza świata. Początek transmisji od godz. 2 w nocy w Polsacie Sport.

Pierwszy do ringu wejdzie Maciej Sulęcki (godz. 3.05 polskiego czasu). Rywalem "Stricza" będzie były tymczasowy mistrz świata WBA Jack Culcay (22-2, 11 KO). Zwycięzca znacząco przybliży się do walki o mistrzostwo świata.

Następnie "Biało-czerwonych" postara się rozgrzać Mateusz Masternak (godz. 4). "Master" zmierzy się z Amerykaninem Stivensem Bujajem (16-1-1, 11 KO) i, podobnie jak Sulęcki, będzie faworytem do zwycięstwa.

Wisienką na torcie "polskiej gali" w hali Prudential Center w Newark (godz. 5 nad ranem) będzie starcie Krzysztofa Włodarczyka z Rosjaninem Muratem Gassijewem. Stawką pojedynku jest należący od ubiegłego roku do rywala pas mistrza świata federacji IBF w kategorii junior ciężkiej, a a także półfinał prestiżowego turnieju World Boxing Super Series.

Reklama

Jeśli "Diablo" wygra, o co nie będzie łatwo, przejdzie do historii, jako pierwszy polski pięściarz, który zdobył trzy razy tytuł czempiona globu w boksie zawodowym.

AG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje