Reklama

Reklama

Władymir Kliczko: Odbezpieczyłem moje bronie

Władimir Kliczko (64-4, 53 KO), który w ostatnią sobotę świętował 41. urodziny, nie może się doczekać powrotu na ring. - Odbezpieczyłem moje obie bronie - powiedział Ukrainiec.

Kliczko zmierzy się 29 kwietnia na stadionie Wembley w Londynie w hitowej walce z Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO). Będzie to jego pierwszy występ od listopada 2015 roku, kiedy przegrał z Tysonem Furym.

- Odbezpieczyłem moje obie bronie. Czekam na moment, kiedy będę mógł wypuścić całą tę energię, na moment, kiedy w końcu będę mógł strzelać - powiedział słynny pięściarz.

Pomimo zaawansowanego wieku "Dr Stalowy Młot" podkreśla, że czuje się rewelacyjnie. Od dawna powtarza, że wiek to tylko liczba.

- Nie lubiłem okresu, kiedy byłem dwudziestokilkulatkiem. Odnosisz wtedy sukcesy, ale nie znasz jeszcze tak dobrze samego siebie, jesteś trochę zagubiony. Nawet jak wyglądasz na silnego i wszystkich nokautujesz, masz w sobie ciągle wiele niepewności. Dlatego nie lubiłem tego etapu. Uwielbiam za to życie po trzydziestce i czterdziestce. Nie jest powiedziane, że ten wiek działa na twoją niekorzyść. Są też pozytywne strony - oznajmił.

Reklama

Część ekspertów jest jednak zdania, że to młodość będzie górą, gdy Kliczko zmierzy się z 27-letnim rywalem.

- Nie licząc różnicy wieku, jesteśmy właściwie tacy samy. To niezwykle utalentowany sportowiec, dla nas obu ta walka będzie wyzwaniem. Będę dla niego dopiero dziewiętnastym rywalem, znajdzie się więc w innym położeniu niż do tej pory - skomentował były mistrz wagi ciężkiej.

W stawce pojedynku Joshua - Kliczko znajdą się pasy IBF, WBA Super oraz IBO.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje