Reklama

Reklama

Władimir Kliczko: Do końca roku chcę odzyskać tytuł mistrza świata

Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) potwierdza, że do końca roku ma walczyć o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, lecz nadal nie potrafi określić, o jaki pas powalczy, a także z kim i gdzie.

Wiadomo, że przez wzgląd na specyfikę pokazywania boksu przez stację RTL taki pojedynek musi odbyć się 10 grudnia, bo kolejna okazja otworzyłaby się dopiero w marcu. Opcję są dwie - starcie z Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO) w Manchesterze, bądź występ tego samego dnia w Hamburgu, gdzie mógłby skrzyżować rękawice z Lucasem Browne'em (24-0, 21 KO) bądź Aleksandrem Ustinowem (33-1, 24 KO) o wakujący tytuł federacji WBA.

"W przeszłości znalazłem się już w takim położeniu, gdy przegrałem i musiałem wcielić się w rolę challengera, który próbuje odzyskać tytuł. To więc dla mnie żadna nowość. Kontrakty nie zostały podpisane, dlatego nie mogę powiedzieć, co dokładnie się stanie, ale przed końcem roku chcę stanąć do walki o mistrzostwo świata i odzyskać koronę" - stwierdził znakomity Ukrainiec, który wcześniej na całą dekadę zdominował królewską kategorię.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje