Reklama

Reklama

Władimir Kliczko chce walczyć o pas, który stracił jego brat

Władimir Kliczko powiedział, że chce walczyć o tytuł mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej, który kilka dni temu stracił jego starszy brat Witalij, kończąc karierę. - Moim celem jest powrót mistrzowskiego pasa do rodziny - powiedział 37-letni bokser.

Do walki zachęcił go Witalij, który oficjalnie ogłosił zakończenie kariery i  mocniejsze zaangażowanie się w ukraińską politykę. 

- O dalsze sportowe sukcesy będzie się teraz starał mój brat - powiedział Witalij Kliczko.

Po tej deklaracji prezydent WBC Jose Sulaimani ogłosił, że Witalij stracił mistrzowski pas i ma obecnie status "mistrza w zawieszeniu". Szef organizacji przyznał jednak, że w dowolnym momencie może wrócić do boksu i walczyć od razu o tytuł.

37-letni Władimir to mistrz świata organizacji IBF, WBO, IBO oraz superczempion WBA. Ostatnią walkę stoczył 5 października w Moskwie, gdzie pokonał na punkty Rosjanina Aleksandra Powietkina.

Reklama

Młodszy z braci Kliczko chce jak najszybciej wyjść na ring, ale zdaje sobie sprawę, że trudno będzie mu walczyć o tytuł mistrza federacji WBC.

- Nie wiem, czy od razu będzie to starcie o tytuł, bo polityka światowej federacji jest dosyć skomplikowana - powiedział pięściarz.

Według szefów federacji WBC młodszy z braci mógłby walczyć o mistrzowski pas w wadze ciężkiej dopiero pod koniec 2014 roku. Najpierw zmierzą się o niego najwyżej notowani w rankingu organizacji Kanadyjczyk Bermane Stiverne z Amerykaninem mającym meksykańskie korzenie Chrisem Arreolą. Zwycięzca będzie mógł rzucić wyzwanie Władimirowi.

Z kolei Kliczkę w marcu czeka pojedynek w obronie tytułu organizacji WBO z 34-letnim Australijczykiem Alexem Leapaim.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama