Reklama

Reklama

Witalij Kliczko przedstawił dwa warianty zakończenia wojny. Tylko jeden wydaje się realny

Czy wojna w Ukrainie dobiegnie końca w przewidywalnej przyszłości? Mer Kijowa Witalij Kliczko twierdzi, że istnieją dwa warianty zakończenia toczących się walk. Jego zdaniem tylko jeden z nich jest realny.

Witalij Kliczko od początku działań wojennych w jego ojczyźnie nie opuścił Kijowa, którego jest merem. Wielokrotnie zapowiadał, że nie zostawi miasta i jego mieszkańców. 

Były zawodowy mistrz świata w boskie jest jednym z symboli bohaterskiej postawy Ukraińców wobec zbrodniczej agresji wojsk Federacji Rosyjskiej.     

Wojna w Ukrainie. Komu uda się "wykończyć" Putina?

Starszy z braci Kliczko regularnie wypowiada się na temat obecnej sytuacji na froncie. Tym razem pokusił się o prognozę zakończenia wojny. Kiedy i w jaki sposób może do tego dojść?    

Reklama

- Żaden ekspert na świecie nie może teraz powiedzieć, kiedy ta wojna się skończy. Wszystko zależy od kilku czynników. Widzę dwa warianty. Pierwszy z nich jest mało prawdopodobny, bo zakłada, że wojna wykończy tego, który ją rozpoczął. Wiemy, jak się nazywa ten człowiek i gdzie siedzi na Kremlu - powiedział Kliczko podczas transmisji w kanale Bombardier na platformie YouTube.  

Jak podkreślił Kliczko, drugi wariant wydaje się znacznie łatwiejszy do zrealizowania.   

- Łatwiejszy, bo zależy od nas - oznajmił. - Zakłada, że sami wyzwalamy nasze terytorium, pokazujemy naszą godność, naszą siłę, nasz charakter i bronimy naszej niepodległości i integralności terytorialnej. 

Tego życzy dzisiaj Ukraińcom cały cywilizowany świat, podziwiając ich męstwo, którym nie przestają zadziwiać od 83 dni.   

Naszą relację live z wojennego frontu śledzić możesz TUTAJ

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL