Reklama

Reklama

Wilder - Powietkin: VADA przeprowadzi testy antydopingowe

Andriej Riabiński, promotor Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO), potwierdził, że agencja antydopingowa VADA sprawdzi, czy Rosjanin i jego rywal, mistrz świata WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder (36-0, 35 KO) rywalizują czysto.

VADA prowadzi bliską współpracę z World Boxing Council. Wkrótce ma zacząć poddawać regularnym kontrolom antydopingowym mistrzów tej federacji i zawodników zajmujących czołowe miejsca w rankingach.

- WBC pracuje z VADA, rozumiem, że jest z nią mniej problemów, a do tego ma bardzo dobrą reputację. To agencja, której można zaufać i która jest uznawana przez Światową Agencję Antydopingową - powiedział Riabiński.

Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie będą wyglądały testy. Wcześniej szef grupy Mir Boksa zapowiadał, że odbędą się tylko po walce, nie przed.

Reklama

Pojedynek Wilder-Powietkin odbędzie się 21 maja na ringu w Moskwie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy