We wrześniu rewanż "Canelo" - Gołowkin

W ostatnim czasie wiele było niewiadomych dotyczących rewanżu Saula "Canelo" Alvareza (49-1-2, 34 KO) z Giennadijem Gołowkinem (38-0-1, 34 KO) i spekulacji, czy ten w ogóle się odbędzie. Pierwotnie drugie starcie meksykańsko-kazachskie miało mieć miejsce 5 maja, jednak przez wpadkę dopingową Meksykanina trzeba było walkę przełożyć.

Wiele ostatnio dyskutowało się na temat kolejnych potencjalnych przeciwników dla obydwu panów. Przewijały się takie nazwiska jak Daniel Jacobs czy Billy Joe Saunders. Jednak wyczekiwany przez chyba wszystkich kibiców szermierki na pięści rewanż dojdzie do skutku.

Reklama

Negocjacje były zacięte, ale ostatecznie Kazach zgodził się na mniejszą od rywala wypłatę. Finalny podział wygląda więc tak: 42.5 proc. dla Gołowkina i 57.5 proc. dla Alvareza.

Informację o dojściu do porozumienia i terminie walki podali za pośrednictwem Twittera promotorzy obydwu zawodników, Tom Loeffler i Oscar de la Hoya.

Miejmy nadzieję, że tym razem obejdzie się bez niespodzianek i już 15 września będziemy mogli cieszyć oczy boksem na najwyższym światowym poziomie.

Dowiedz się więcej na temat: Giennadij Gołowkin | Saul 'Canelo' Alvarez

Reklama

Reklama

Reklama