Reklama

Reklama

"Wasyl Łomaczenko jest najlepszy bez podziału na kategorie"

Słynny promotor Bob Arum uważa, że to należący do jego stajni Wasyl Łomaczenko (7-1, 5 KO) jest obecnie najlepszym pięściarzem na świecie bez podziału na kategorie wagowe.

Świetny Ukrainiec wróci na ring już w najbliższą sobotę w walce o pas WBO w wadze superpiórkowej, a jego oponentem będzie Jason Sosa (20-1-4, 15 KO). Wielu ekspertów spiera się o to, komu obecnie należy się posada lidera rankingu P4P. Z gry wyleciał po ostatniej porażce Roman Gonzalez, ale Bob Arum uważa, że bez względu na wszystko to Łomaczenko od zawsze zasiadał na tronie.

Reklama

- Jak dla mnie porażka Gonzaleza niczego nie zmieniła. Zawsze uważałem, że to Łomaczenko jest jednym z najwspanialszych wojowników, jakich widziałem, to niesamowity talent. A fakt, że Chocolatito wygrał lub przegrał walkę nie zmienia mojej percepcji - mówi Arum.

- Łomaczenko jest wspaniały do oglądania. Uwielbiam patrzeć na jego walki. Nigdy nie widziałem faceta z takim talentem - dodał sędziwy promotor.

Przypomnijmy, że w najbliższą sobotę oprócz Łomaczenki kibicom pokaże się również Ołeksandr Usyk, który podejmie Amerykanina Michaela Huntera. Transmisję z gali przeprowadzi Polsat Sport.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje