Reklama

Reklama

Walka Joshua - Powietkin jeszcze w tym roku?

Andriej Riabiński, promotor Aleksandra Powietkina (34-1, 24 KO), poinformował, że jesienią może dojść do walki Rosjanina z Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO).

W sobotę obaj pięściarze odnieśli po zwycięstwie na gali w Cardiff. Joshua pokonał w walce wieczoru Josepha Parkera (24-1, 18 KO), a Powietkin wcześniej brutalnie znokautował Davida Price'a (22-5, 18 KO) Rosjanin pozostaje dla Anglika obowiązkowym pretendentem z ramienia federacji WBA.

"Już wcześniej rozmawialiśmy z Eddiem Hearnem (promotorem Joshuy - przyp. red.), że kolejna powinna być walka Joshuy z Powietkinem. Dopóki jednak kontrakty nie zostaną podpisane, nie będzie można mieć pewności, że do niej dojdzie. My w każdym razie planujemy walczyć pod koniec roku, prawdopodobnie jesienią" - oznajmił Riabiński.

Dodał, że Joshua nie zaimponował mu w starciu z Parkerem. Anglik wygrał wprawdzie wyraźnie, ale po raz pierwszy w zawodowej karierze nie zdołał znokautować rywala.

"Było kilka walk, jak ta z Kliczką, gdzie Joshua wyglądał świetnie, ale dzisiaj nie imponował. Nie rozumiem tego. Czasami wydaje mi się, że Powietkin miałby naprawdę duże szanse, żeby go pokonać" - stwierdził rosyjski promotor.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy