Reklama

Reklama

Wach zarobi za walkę z Kliczką 650 tysięcy euro

W sobotni wieczór na O2 World Arena w Hamburgu Mariusz Wach (27-0, 15 KO) nie tylko stanie przed najpoważniejszym wyzwaniem w swojej dotychczasowej karierze, ale również zarobi największe pieniądze.

Za pojedynek ze zunifikowanym czempionem wszechwag Władimirem Kliczką (58-3, 50 KO), polski pięściarz otrzyma 650 tysięcy euro, nie licząc ewentualnych dochodów z tytułu sprzedaży transmisji w systemie pay-per-view na terenie Polski.

Natomiast mistrz świata zgarnie z puli oczywiście znacznie większą sumę, opiewającą na minimum 3 miliony euro.

Co warte podkreślenia, swojego udziału w honorarium Wacha zrzekł się jego promotor Mariusz Kołodziej, który doprowadził zawodnika z Krakowa do walki o tron królewskiej dywizji.

Walka Mariusz Wach kontra Władimir Kliczko odbędzie się 10 listopada podczas gali w Hamburgu. Oprócz "Wikinga" w ringu pojawi się jeszcze kilku innych polskich pięściarzy. Poniżej rozpiska sobotniej imprezy.

Reklama

Rozkład walk

19:35 - Patryk Szymański - (rywal ogłoszony będzie wkrótce)

20:10 - Tony Harrison - Daniel Urbański

20:50 - Rakhim Czakijew - Andres Taylor

21:30 - Rafał Jackiewicz - Rick Godding

23:05, Mariusz Wach - Władimir Kliczko

Jeśli któryś z pojedynków zakończy się przed czasem, na gali wystąpi również nasz Michał Chudecki.

Zapraszamy na relację na żywo w INTERIA.PL!Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama