Reklama

Reklama

"Wach jednym z pretendentów do tytułu mistrza świata"

Choć Mariusz Wach (27-1, 15 KO) od czasu zeszłorocznej porażki z Władimirem Kliczko (61-3, 51 KO) do ringu jeszcze nie wrócił, to jego nazwisko bardzo często przewija się w bokserskich mediach.

Po wielu informacjach odnoszących się do przyszłości polskiego pięściarza, swoje zdanie na temat dalszej kariery 'Wikinga' wyraził drugi trener wspomnianego Ukraińca - James Ali Bashir. Według Amerykanina Wach to cały czas czołówka królewskiej dywizji.

- Mariusz jest na ten moment jednym z pięciu najlepszych pretendentów do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Słyszałem coś o jego walce z Chisorą. To mógłby być ciekawy pojedynek. Zarówno Wach jak i Dereck to zawodnicy, których świetnie się ogląda - mówi Bashir, równocześnie podkreślając, że jeśli Polak myśli o wielkich starciach, musi pracować nad wyeliminowaniem swoich mankamentów.

- Jeśli Wach pokona kogoś pokroju Chisory, znacznie przybliży się do kolejnej mistrzowskiej szansy. To wymaga jednak ciężkiej pracy na treningu, poprawy w szczególności obrony. Poza tym Władimir to wielki mistrz, nie każdy pięściarz może tak po prostu dostać z nim walkę, a co dopiero mówić o jego pokonaniu.

Reklama

- Niezmiernie ważnym czynnikiem jest stworzenie odpowiedniej taktyki, a z opinii większości ekspertów wynika, że zarówno Mariusz jak i inni oponenci braci, mieli bardzo słaby plan na walkę z mistrzami, o ile w ogóle go mieli - kończy trener.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje