Reklama

Reklama

Wach będzie walczył z Kliczką

Mariusz Wach (27-0, 15 KO) podpisał kontrakt na walkę z Władimirem Kliczką (58-3, 51 KO). Polak zmierzy się z niepokonanym od ośmiu lat czempionem pod koniec roku na stadionie Imtech Arena w Hamburgu. Stawką pojedynku będą należące do Ukraińca pasy mistrzowskie WBO, WBA, IBF i IB.

Obecnie obozy obu pięściarzy negocjują ostatnie szczegóły.

Konfrontacja "Wikinga" z panującym mistrzem odbędzie się pod koniec listopada bądź na początku grudnia. Bohaterowie zawalczą na mogącym pomieścić blisko 60 tysięcy widzów obiekcie piłkarzy HSV Hamburg.

Wach od blisko dwóch lat promowany jest przez prężnie działającą na terenie Stanów Zjednoczonych grupę Global Boxing. 32-latek pokonywał przed czasem siedmiu ostatnich przeciwników.

Krakowianin w ostatnim występie pobił Tye’a Fieldsa. Wcześniej jego ofiarami byli m.in. Jason Gavern czy Kevin McBride.

Reklama

Mieszkający w Kijowie Władimir uchodzi za jednego z największych dominatorów wagi ciężkiej ostatnich lat. Młodszy z braci Kliczko od czasu porażki z Lamonem Brewsterem (kwiecień 2004) wygrał szesnaście kolejnych potyczek. 36-latek w tym roku rozprawił się z Tonym Thompsonem i Jeanem Marcem-Mormeckiem. Na rozkładzie ma również Davida Haye’a (lipiec 2011).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje