Reklama

Reklama

W sobotę dziewiąta edycja gali Underground Boxing Show w Wieliczce

W sobotę kilku polskich pięściarzy po raz kolejny zjedzie 125 metrów pod ziemię, by wziąć udział w dziewiątej edycji gali Underground Boxing Show. Impreza organizowana w Kopalni Soli w Wieliczce po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku.

Walką wieczoru pierwszej edycji podziemnej bokserskiej imprezy było starcie weteranów - Macieja Zegana i Dariusza Snarskiego. Podczas premierowej edycji gali w Wieliczce wystąpił także Wojciech Bartnik, ostatni polski medalista olimpijski w boksie, a trzeci zawodowy pojedynek stoczył późniejszy mistrz świata Krzysztof Głowacki.

W kolejnych latach w Wieliczce boksowali m.in. należący dzisiaj do światowej czołówki wagi super półśredniej Maciej Sulęcki, pracująca aktualnie jako dziennikarka Karolina Owczarz, Michał Syrowatka, były mistrz Europy Rafał Jackiewicz, Krzysztof Zimnoch czy charyzmatyczny Artur Binkowski.

Reklama

Podczas organizowanych w niezwykłej atmosferze gal w Kopalni Soli występowali zawodnicy, którzy teraz stanowią o sile polskiego boksu zawodowego. W sobotę walkę wieczoru stoczy debiutujący w kategorii ciężkiej Michał Cieślak, który zmierzy się z doświadczonym Ivicą Bacurinem. 

Cieślak wraca do ringu po zawieszeniu za doping, na którym wpadł wraz z Nikodemem Jeżewskim, po ich grudniowej walce. Pięściarz najpierw migał się od odpowiedzialności, ale w końcu zachował się po męsku i przyznał się do winy. Radomianin najpierw został zawieszony na dwa lata, ale później karę dwa razy skracano. Najpierw do roku, a następnie do dziesięciu miesięcy.

Specjalną atrakcją będzie występ w formule MMA złotego medalisty olimpijskiego Szymona Kołeckiego. Kibice zobaczą tam także występy m.in. Dariusza Sęka i Sergieja Werwejki. Galę na żywo pokażą Polsat Sport oraz Polsat Sport Fight.

Walki wieczoru Underground Boxing Show w latach 2008-2016:

2008: Maciej Zegan - Dariusz Snarski

2010: Paweł Głażewski - Tomas Adamek

2011: Krzysztof Szot - Beka Sadjaja

2012: Paweł Głażewski - Sofiane Sebihi

2013: Krzysztof Zimnoch - Artur Binkowski

2014: Łukasz Janik - Franco Raul Sanchez

2015: Krzysztof Zimnoch - Gbenga Oloukun

2016: Krzysztof Zimnoch - Marcin Rekowski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy