Reklama

Reklama

Ustinow może zmierzyć się z Kliczką o pas WBA

Władimir Hriunow, menedżer Rosjanina Aleksandra Ustinowa (33-1, 24 KO), wierzy, że włodarze World Boxing Association do walki o wakujący tytuł mistrza świata wagi ciężkiej wyznaczą Władymira Kliczkę (64-4, 53 KO) i właśnie jego zawodnika.

Działacze federacji już o tydzień opóźniają decyzję o tym, kogo wyznaczyć do walki o schedę po Tysonie Furym (25-0, 18 KO).

Doszło do tego, że Anthony Joshua (17-0, 17 KO) poszedł już swoją drogą, wakujący pas WBO zostanie rozdzielony pomiędzy Andym Ruizem Jr bądź Josephem Parkerem i tylko brak ostatecznych postanowień WBA.

Wcześniej wydawało się, że do takiej walki przystąpią Kliczko oraz Lucas Browne (24-0, 21 KO), jednak Australijczyk nie był zadowolony z proponowanej mu sumy miliona dolarów. Hriunow ma więc nadzieję, że o wakujący tytuł powalczy jego klient.

Reklama

- Wcześniej postanowienia były takie, że Ustinow spotka się z Ortizem, a lepszy z tej dwójki skrzyżuje rękawice ze zwycięzcą potyczki Kliczki z Furym. W międzyczasie Fury odpadł z tej drabinki i jeśli władze WBA będą podążały w zgodzie z regulaminem, teraz do walki powinien zostać wyznaczony Ustinow i Kliczko - przekonuje Hriunow.

- Aleksander najbliższy pojedynek stoczy w grudniu, a w kolejnym mógłby się spotkać z Kliczką. On byłby dla Kliczki naprawdę uciążliwym i niewygodnym przeciwnikiem. Po pierwsze przez wzgląd na swoje warunki fizyczne, a po drugie dlatego, że jest bardzo zmotywowany - dodał menedżer Ustinowa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy