Reklama

Reklama

Udany powrót na ring Krzysztofa Głowackiego. Rywal był dużo słabszy

W walce wieczoru gali Knockout Boxing Night w Wałczu Krzysztof Głowacki pokonał Francisco Rivasa Ruiza. Meksykanin był wyraźnie słabszy i pojedynek zakończył się w czwartej rundzie.

Krzysztof Głowacki udanie powrócił po dwóch porażkach. Trzeba jednak oddać, że przegrywał walki o mistrzostwo świata WBO kategorii junior ciężkiej, najpierw z Mairisem Briedisem, a potem z Lawrencem Okoliem.

"Główka" czekał na zwycięstwo od 10 listopada 2018 roku. Wtedy, jednogłośną decyzją sędziów pokonał Maksima Własowa. Teraz zakończył tę niekorzystną passę.

Dziś, w rodzinnym Wałczu, Głowacki mierzył się z Francisco Rivasem Ruizem. Meksykanin praktycznie w ogóle nie wyprowadzał ciosów. Był "workiem treningowym" dla Polaka. Już w pierwszej rundzie dwa razy leżał. Polak chciał jednak zrzucić "ringową rdzę" i nie zależało mu, aby szybko nokautować rywala. Tylko dlatego Ruiz dotrwał do czwartej rundy, ale więcej już tego obijania nie dało się ciągnąć. Meksykanin ponownie wylądował na deskach i pojedynek został przerwany.

Reklama

Zwycięstwa Tryca i Bednarka

Ze znacznie gorszej strony pokazali się Mateusz Tryc i Kamil Bednarek. Ten drugi miał spore kłopoty z przeciętnym Gruzinem Iago Kizirią. Wygrał niejednogłośną decyzją. Dwóch z trzech sędziów punktowało jego zwycięstwo. Jeden widział wygraną rywala.

Takich wątpliwości nie było w walce Tryca, choć on też nie zaprezentował się najlepiej. Choć jednogłośnie pokonał Omara Garcię, to nie mógł być zadowolony ze swojej postawy. Miał trochę kłopotów, ale pozostał niepokonany.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama