Reklama

Reklama

Tyson Fury ogłosił walkę z Deontayem Wilderem

Tyson Fury (26-0, 19 KO) poinformował, kiedy i gdzie odbędzie się jego walka z mistrzem WBC w wadze ciężkiej Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO).

- Walka odbędzie się w grudniu 2018 roku w Las Vegas. To będzie wielkie wydarzenie bokserskie. Dwaj najwięksi zawodnicy wagi ciężkiej, najwyżsi, najbardziej wyszczekani, jeden z USA, drugi z Wielkiej Brytanii, puncher kontra bokser, zawodnik, który pokonał niekwestionowanego mistrza, kontra mistrz WBC. Dwaj zawodnicy, którzy nie boją się ryzyka, a jak ostatnio widzieliśmy, są bokserzy, którzy szukają wymówek, by nie walczyć z najlepszymi. Nie chcę być kimś takim. Poleciałem do Niemiec i pokonałem Władymira Kliczkę. Teraz polecę do Irlandii i pokonam Pianetę, a kolejny przystanek to Las Vegas. Walka może się odbyć gdziekolwiek, w dowolnym kraju. Koniec końców w ringu jesteśmy tylko ja i rywal - oświadczył niespełna 30-letni Anglik.

Reklama

Zapytany o to, jak rozkłada się podział zysków za walkę z "Brązowym Bombardierem", odparł: - Nie mogę zdradzać szczegółów, mówić o podziale. To w każdym razie dobra umowa, jestem zadowolony z tego, co zarobię, jestem pewien, że on także. Warunki są uczciwe.

Dodał, że po pojedynku chętnie pójdzie z Wilderem na imprezę. Sam Amerykanin stwierdził w prywatnej rozmowie z dziennikarką Michelle Joy Phelps, że lubi Fury'ego i chciałby się pobawić w jego towarzystwie.

- Po walce, jak już skopię mu tyłek, pójdziemy w Vegas i pokażę mu, jak się imprezuje, jak imprezuje "Król Cyganów" - powiedział Fury.

Anglik kolejną walkę stoczy 18 sierpnia w Belfaście. Jego rywalem będzie Francesco Pianeta (35-4-1, 21 KO).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama