Reklama

Reklama

Trener Bellewa: Przed Masternakiem świetlana przyszłość

Dave Coldwell, trener mistrza Europy w wadze junior ciężkiej Tony'ego Bellewa (26-2-1, 16 KO), wierzy, że po zwycięstwie nad Mateuszem Masternakiem (36-4, 26 KO) kariera Anglika nabierze rozpędu. Zresztą nie tylko jego - zdaniem szkoleniowca również Polaka czeka ciekawa przyszłość.

"Tony zbliża się do poziomu, na którym chcę go widzieć, a im więcej spędzam z nim czasu, tym pewniejszy jestem, że może osiągnąć coś wielkiego. Pracujemy razem dopiero od kilku lat, cały czas jest więc miejsce na postęp. Ostatnia walka to zwycięstwo nad zawodnikiem światowej klasy, który sam ma przed sobą świetlaną przyszłość. Ten moment należał jednak do Tony'ego. Jestem przekonany, że przed nim wiele sukcesów" - powiedział.

Bellew pokonał "Mastera" 12 grudnia na gali w Londynie. Decydujące okazały się mistrzowskie rundy, w których lepiej prezentował się Anglik. Sędziowie punktowali 115-113 i dwukrotnie 115-112.

"Nie mogliśmy zostawić niczego przypadkowi. Masternak dobrze boksował w środku walki, kilka rund było wyrównanych, wiedziałem więc, że musimy wygrać ostatnie. Wszystko ułożyło się po naszej myśli. W ostatniej rundzie Tony bardzo się postarał, myślę, że zabrakło jakichś 30 sekund do nokautu, ale celem było po prostu zwycięstwo nad Masternakiem i zdobycie prestiżowego tytułu, co udało nam się zrealizować" - oznajmił Coldwell.

Reklama


Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Masternak | Tony Bellew

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje