Reklama

Reklama

Tomasz Babiloński potwierdza walkę Michała Cieślaka o tytuł

Tomasz Babiloński, promotor Michała Cieślaka (19-0, 13 KO), w wydanym oświadczeniu potwierdza walkę swojego zawodnika 18 stycznia o wakujący pas federacji WBC wagi junior ciężkiej z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO).

"Po otrzymaniu od Dona Kinga kontraktu na mistrzowską walkę, jako zespół odpowiadający za Michała Cieślaka podjęliśmy decyzję, by odwołać planowany na 20 grudnia występ na gali Babilon Promotion w Nowym Dworze Mazowieckim. Michał znajduje się w wybornej formie i jesteśmy przekonani, że bez trudu poradziłby sobie z rywalem klasy Nuriego Seferiego, ale nie możemy ryzykować odniesienia kontuzji. Nie pozwalają na to też przepisy - organizacja WBC nie zgadza się na toczenie walk w okresie sześciu tygodni przed pojedynkiem o tytuł. Dzięki temu już dziś możemy oficjalnie powiedzieć, że Michał Cieślak będzie boksował o najwyższą stawkę w zawodowym boksie" - czytamy w oświadczeniu.

Reklama

Stawką walki Cieślaka z Makubu będzie wakujący pas WBC, który w latach 2010-14 należał do Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka.

"Zdajemy sobie sprawę, jak groźnym rywalem jest Ilunga Makabu, ale walk o tytuł mistrza świata się nie odrzuca" - dodano.

Dowiedz się więcej na temat: Michał Cieślak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje