Reklama

Reklama

Tomasz Adamek zmierzy się z Eddiem Chambersem

W czwartek po południu Tomasz Adamek (45-2, 28 KO) podpisał kontrakt na walkę z Eddiem Chambersem (36-2, 18 KO), pięściarze zmierzą się w sobotę 16 czerwca w Prudential Center w Newark.

Walkę polskiego pięściarza w Stanach pokaże stacja telewizyjna NBC Sports Network w ramach "Fight Night" .

- Cieszę, się że sfinalizowałem sprawę tej walki jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Teraz mogę spokojnie zasiąść do świąt z moją rodziną - powiedział Tomasz Adamek.

- Chambers jest bardzo dobrym zawodnikiem, ma dobry bilans walk. Przegrał tylko walki z Władymirem Kliczko oraz Aleksandrem Powietkinem. Chambers jest twardy w ringu - dodał "Góral". - Zapowiada się dobra walka, nie zawiodę swoich kibiców. Bardzo dziękuję im za wsparcie i ciepłe słowa, które do mnie dotarły po mojej walce z Nagym Aguilerą (18-7, 12 KO).

Reklama

Tomasz Adamek już w poniedziałek wielkanocny poleci do St. Louis, gdzie pod okiem swego trenera Rogera Bloodwortha zacznie treningi do walki z Chambersem.

Bokser ze Stanów Zjednoczonych jest praworęczny, o dwa cm niższy od mierzącego 1,87 m Adamka. Zasiąg rąk mają identyczny - 1,91 m. Chambers nosi ringowy przydomek "Szybki" (Fast) ze względu na błyskawiczne zadawanie ciosów. Podobnie jak Adamek, stoczył jeden mistrzowski bój w królewskiej wadze. Przed dwoma laty po 12 rundach przegrał z młodszym z braci Kliczków - Władymirem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje