Reklama

Reklama

Szpilka vs. Adamek. Wasilewski: Zdecydowanego faworyta w tej walce nie ma

- Zdecydowanego faworyta w walce Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem nie ma - twierdzi w rozmowie z Interią Andrzej Wasilewski, promotor boksu z KnockOut Promotions.

- Oczywiście, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Tomasz Adamek, z nieporównywalnie większym dorobkiem bokserskim niż Szpilka, jest faworytem tego pojedynku - mówi Wasilewski. - Ale moim zdaniem, to faworyt bardziej na papierze, w ringu będzie walka wyrównana - dodaje.

Reklama

Za Adamkiem zdaniem Wasilewskiego przemawia "wielkie doświadczenie, wielkie serce i wielka twardość". Po stronie Szpilki są natomiast takie atuty jak młodość i głód sukcesu.

- Będzie to konfrontacja świeżości z doświadczeniem. Adamek jest nadal groźnym i drapieżnym tygrysem, ale już trochę, że pozwolę sobie zauważyć, starym tygrysem. Z roku na rok nie będzie już coraz lepszy, Szpilka natomiast może być lepszy - stwierdza Wasilewski.

- Myślę, że takie walki, gdzie młodość i świeżość ścierają  się z doświadczeniem, budzą największe emocje. Dlatego nie dziwi wielkie zainteresowanie pojedynkiem. Kto wygra, trudno przewidzieć, zobaczymy dopiero 8 listopada - mówi.

Artur Szpilka (16-1, 12 KO) skrzyżuje rękawicę z Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO) na gali Polsat Boxing Night w Kraków Arena w przyszłą sobotę. Spodziewany jest komplet publiczności, blisko 20 tys. widzów.

Autor: ML

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Wasilewski | Artur Szpilka | Tomasz Adamek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje