Szeremeta zdecydowała. Ponownie wystąpi w Polsce, już wiadomo kiedy
Wciąż nie cichnie pozytywny szum związany z Julią Szeremetą, która w Paryżu okazała się jedną z bohaterek „Biało-Czerwonych”, zgarniając we Francji srebrny medal olimpijski. Polka nie chce na tym poprzestać, niebawem zadebiutuje w Pucharze Świata federacji World Boxing. Ostatnią walkę stoczyła w ojczyźnie. Cieszyła się ona ogromną popularnością. Nie dziwi więc, że zawodniczka niebawem znów zaprezentuje się nad Wisłą. Znamy już termin oraz lokalizację hucznie zapowiadającego się wydarzenia.

Julia Szeremeta od zakończenia igrzysk olimpijskich w Paryżu robi w ojczyźnie prawdziwą furorę. Po pierwszym medalu dla Polski w boksie w XXI wieku kibice oszaleli na jej punkcie. Pozytywny szał zapanował zwłaszcza w grudniu, gdy chełmianka w Lublinie zmierzyła się Leną Buchner. I pokazała Niemce, że krążek wywalczony we Francji nie był dziełem przypadku. Nasza zachodnia sąsiadka nie miała z 21-latką absolutnie żadnych szans.
"Julia po prostu pokazała fajny boks. Pewny, zróżnicowany, przede wszystkim luźny. Widać, że dziewczyna bawi się tym, co robi. Niemka też fajnie się zachowała, bo próbowała zrobić show i to show wspólnie im wyszło. Elegancko oglądało się ten pojedynek, widać że publiczność była bardzo zadowolona" - cieszył się choćby legendarny Leon Bartnik na łamach Interia Sport.
Julia Szeremeta pokaże się polskim kibicom. Tym razem w Warszawie
Ostatni męski medalista olimpijski w boksie, podobnie jak spora grupa kibiców, niebawem będzie miał kolejne powody do radości. Pod koniec lutego nadeszło potwierdzenie znakomitych wieści dla miłośników boksu. Stało się jasne, że bohaterka z Paryża po raz kolejny pokaże swoje umiejętności biało-czerwonym kibicom. Na łamach Polskiej Agencji Prasowej sportsmenka poinformowała, iż w w dniach 10-17 maja zawita do Warszawy. Na Torwarze odbędzie się wtedy turniej imienia Feliksa Stamma.
Zawody na pewno zyskają godną oprawę, ponieważ pięściarki zaprezentują się na Torwarze. 21-latka zrobi wszystko, by pokazać się z możliwie najlepszej strony, lecz podstawowy cel na 2025 rok jest inny. "Po warszawskim turnieju nastąpi delikatny odpoczynek i będę się przygotowywała pod wrześniowe mistrzostwa świata w Liverpoolu. To będzie docelowa impreza w tym roku" - powiedziała młoda gwiazda w rozmowie z PAP.
Chełmianka w ostatnich dniach podjęła przy okazji ważną, ale też zarazem przyjemną decyzję. Dotyczy ona powstającego osiedla przygotowanego dla medalistów olimpijskich. "Wybrałam już sobie mieszkanko, na trzecim piętrze. Ma być gotowe pod koniec 2026 roku. To będzie w pierwszym powstającym budynku, który nazywa się 'Paryż'". Po sąsiedzku zamieszka z nią Daria Pikulik.
Julia Szeremeta do akcji po przerwie wróci dokładnie 11 marca, podczas turnieju organizowanego przez World Boxing w Debreczynie. Następnie czeka ją start w Brazylii, a już potem długo wyczekiwany event w Polsce.


