Reklama

Reklama

Sven Fornling na oddziale intensywnej terapii po walce

Jak pisaliśmy, Sven Fornling (15-2, 7 KO) przegrał w sobotę przed czasem na gali w Halle z Dominicem Boeselem (30-1, 12 KO) w walce o tymczasowy tytuł mistrza świata WBA i mistrzostwo IBO w wadze półciężkiej. Stan zdrowia Szweda wzbudził niepokój widzów, gdyż opuszczał on ring bardzo chwiejnym krokiem. Teraz otrzymaliśmy sprzeczne relacje dotyczące pobytu Fornlinga w szpitalu.

Przypomnijmy, że koniec zaciętej i wyczerpującej walki nastąpił w jedenastej odsłonie, gdy Boesel zasypał Fornlinga ciosami i po raz drugi rzucił go na deski. Sędzia przerwał pojedynek, a Szwed trafił do szpitala. Wczoraj rano szwedzka telewizja publiczna skontaktowała się z Fornlingiem, który stwierdził podczas rozmowy telefonicznej, że nie powinien rozmawiać, gdyż lekarze wykryli u niego krwawienie wewnątrzczaszkowe.

Następnie menedżer boksera, Christoffer Cederblad, poinformował media, że do krwawienia wewnątrzczaszkowego nie doszło. Fornling pozostanie jednak na oddziale intensywnej terapii jeszcze przez co najmniej jeden dzień. Według Cederblada testy nie wykazały na razie poważnego zagrożenia. Promotor Fornlinga, Erol Ceylan, stwierdził natomiast, że bokser powinien zakończyć karierę, gdyż przyjmuje zbyt dużo ciosów i prezentuje wyczerpujący go fizycznie styl walki.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy