Reklama

Reklama

Suzuki Boxing Night. Dobra dyspozycja Damiana Durkacza

Z udziałem najlepszych polskich pięściarzy w lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbyła się w sobotni wieczór piąta odsłona gali boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night. W najciekawszej walce będący o krok od uzyskania kwalifikacji olimpijskiej Damian Durkacz pokonał Dominika Kidę.

Z udziałem najlepszych polskich pięściarzy w lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbyła się w sobotni wieczór piąta odsłona gali boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night. W najciekawszej walce będący o krok od uzyskania kwalifikacji olimpijskiej Damian Durkacz pokonał Dominika Kidę.

Reklama

Już pierwsza walka, najlżejszych - młodego Pawła Bracha z doświadczonym Jarosławem Iwanowem - była niezwykle zacięta, prowadzona w szybkim tempie i wyrównana. Sędziowie nie byli jednomyślni w jej ocenie, ale zwycięstwo przyznali Iwanowowi, który tym samym powtórzył, także wzbudzający kontrowersje, wynik finałowego pojedynku z listopadowych mistrzostw Polski w Wałczu.

Najbliższym uzyskania paszportu do Tokio jest w kat. 63 kg Damian Durkacz, który musi wygrać tylko jedną walkę w zaplanowanym na czerwiec turnieju kwalifikacyjnym z Węgrem Milanem Fodorem. Podczas styczniowej gali, także w Lublinie, polski pięściarz wygrał z wicemistrzem Rosji Aleksiejem Mazurem. Tym razem wystąpił w wyższej kategorii, a jego rywalem był mistrz kraju Dominik Kida. Zwycięstwo Durkacza ani na moment nie podlegało dyskusji, ale ważne, że pokazał on bardzo urozmaicony repertuar ciosów i akcji, potwierdzając dobre przygotowanie.

Interesujący styl zaprezentował w wadze ciężkiej niespełna 20-letni Mateusz Bereźnicki, mistrz Polski seniorów i młodzieżowców, który sztuki boksu uczył się i trenuje w Anglii. Pokonał on pochodzącego z Ukrainy siłowo walczącego Witalija Burlaka.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W dwóch głównych pojedynkach wieczoru w kategorii superciężkiej najpierw zaprezentował się lublinianin, wicemistrz Polski Adam Kulik, który jednogłośnie na punkty uległ kolejnemu młodemu, utalentowanemu medaliście młodzieżowych mistrzostw Europy Oskarowi Koperze, a następnie mistrz kraju Oskar Safaryan po bardzo zaciętej, ale niezbyt pięknej walce wygrał z Karolem Krupienikiem.

Dzięki trwającej już trzy lata współpracy Suzuki Motor Poland i PZB, indywidualną opieką sponsorską objęta jest grupa czołowych pięściarek i pięściarzy reprezentacji Polski. Organizowane są też gale boksu olimpijskiego - pierwsza (mecz Polska - Bułgaria) odbyła się w lipcu 2019 roku w stołecznym hotelu Hilton, druga w czerwcu 2020 roku w Kielcach, gdzie m.in. odbyła się walka Mateusza Masternaka z Sergiejem Radczenko, a gospodarzem trzeciej w październiku ub. roku był Lublin, gdzie występowali zawodnicy i zawodniczki z Polski i Chorwacji. Czwarta, przed miesiącem w Lublinie, miała bardzo silną obsadę, bo obok Polaków uczestniczyli w niej reprezentanci Rosji z mistrzem świata Glebem Bakszi oraz Czech, Litwy, Estonii i Jordanii.

Wyniki walk:

kat. 57 kg

Paweł Brach - Jarosław Iwanow 1:2

 

kat. 69 kg

Michał Jarliński - Filip Wąchała 0:3

Łukasz Niemczyk - Bartłomiej Przybyła 3:0

Damian Durkacz - Dominik Kida 3:0

 

kat. 81 kg

Mateusz Goiński - Sebastian Wiktorzak 0:3

Daniel Adamiec - Piotr Szczukowski 3:0

 

kat. 91 kg

Mateusz Bereźnicki - Witalij Burlak 3:0

Tomasz Niedźwiecki - Witold Lisek 1:2

 

kat. plus 91 kg

Adam Kulik - Oskar Kopera 0:3

Oskar Safaryan - Karol Krupienik 3:0


Autor: Andrzej Szwabe

asz/ cegl/

Dowiedz się więcej na temat: Suzuki Boxing Night

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama